alexa metrics

banner536

banner572

Kılıçdaroğlu TÜİK'e alınmadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu saat 11.00'da kendisine randevu vermeyen TÜİK'e gitti. TÜİK binasına alınmadı

GENEL 03.12.2021, 11:11 03.12.2021, 11:31
Kılıçdaroğlu TÜİK'e alınmadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu saat 11.00'da kendisine randevu vermeyen TÜİK'e gitti. Kılıçdaroğlu TÜİK binasına alınmazken bina önünde yaptığı açıklamada "Burası enflasyon oranlarını açıklıyor. Bu sabah açıklanan aylık 3.51, yıllık 21.31. Bu rakamlar güven vermiyor" dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün saat 11'de TÜİK'e gitti ancak binaya alınmadı.

Kılıçdaroğlu TÜİK önünde yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"TÜİK, Cumhuriyetin önemli kurumlarından birisidir. Rakamları 84 milyonu ilgilendirmektedir. Milyonlarca işçi ve emeklinin hakkını korumak görevim. Bu kurumun rakamları üzerine siyasal partiler, ekonomik çevreler, sosyal çevreler, politikalar oluştururlar. Dün TÜİK Başkanlığından randevu istedik, gelen arkadaşlarımın tamamı geçmişinde teknik olarak ekonomide çalışan arkadaşlarımız. Buraya sağlıklı ve tutarlı bilgiler almak için geldim. Kabul edilemeyeceğimizi ifade ettiler. TÜİK sitesindeki metni okudum: Bilgiye nasıl erişilir? Diğer kanallar yoluyla bilgi talebinde bulunmak istiyorsanız, merkez teşkilatı ya da bölge müdürlüklerine başvuruda bulunabilir, merkez teşkilatımıza gelebilirsiniz, bilgiyi alabilirsiniz."

'SİTELERİNDEKİ DAVETE UYDUK'

"Biz de sitelerindeki davete uyarak geldik. Bu tablo Türkiye’nin nereye geldiğini göstermek için önemli bir tablodur. Devletin bilgileri, devletin sahip olduğu bilgilerin nasıl toplandığına ilişkin açıklamalara ana muhalefet partisi liderine açıklanmak istenmiyor."

'RAKAMLAR GÜVEN VERMİYOR'

"Kapılar kapanıyor. Türkiye’nin geldiği nokta açısından önemlidir. Burası enflasyon oranlarını açıklıyor. Bu sabah açıklanan aylık 3.51, yıllık 21.31. Bu rakamlar güven vermiyor. Enflasyon gerçekten bunların iddia ettiği gibi mi? Bir grup akademisyen de enflasyon tahmininde bulunuyorlar."

Kılıçdaroğlu gitmeden önce sosyal medya hesabından yayımladığı mesajında "TÜİK’ten randevu istedim, vermediler. Saat 11.00'de geliyorum, haberiniz olsun TÜİK" ifadelerini kullanmıştı.


Yorumlar (23)
Gazipaşalı 2 ay önce
Bir ülke düşünün kurumları siyasi elamanlarla doldurulmuş liyakat yerlerde halk ekmek büfelerinde kuyruklar Ayçiçek yağı karne ile satılıyor. Üç beş yerden maaş alanlar dolar euro sayın cbaşkanının her konuşmasında yükseliyor. Ülke ana muhalefet liderini beğenirsin beğenmezsin ülkenin bir kurumundan randevu istiyor kapıdan geri çevriliyor. Biraz düşünmemiz lazım bu ülke nereye gidiyor. Bu ülke' de kurtuluş savaşı vermiş bir milletiz. Bu talan düzeni ne kadar ülkenin geleceğini yok etse' de biz yine ayağa kalkmasını biliriz. Ülkeyi babasının çiftliği gibi yönetenler düşünsün..
Eleştiriyorum bu sanadır 2 ay önce
Ulan kendini bilmez yandaş. Sen ne diyorsun. TÜİK in hesabının tamamı yalan dolan değil mi? Nerede ! enflasyon. İtibarsız yalaka
Fatih 2 ay önce
Ekmek kuyruğunu görmedin herhalde. Yalan senin görmeyen gözlerinde. Bu kadar olayı görmezden gelip başkalarının da vebaline giriyorsunuz. Sizin seçtiğiniz parti yüzünden bizde bu duruma katlanmaya çalışıyoruz.
EleştiriYorum 2 ay önce
hayatınız yalan dolan, hani nerde yağ ve şeker kuyrukları. yalancı ve iftiracısın!
insan 2 ay önce
sanki baskın yapıyor gereksiz
rıza 2 ay önce
Batırdınız Türkiyeyi. Yandaş olup vurgun yaptınız, millet aç kaldı. Hakkım sizin gibilere haram olsun. Haramyiyiciler. İnsan yazmış bir de rumuza, ayıp
Adalet 2 ay önce
Konsolosluklara git sen, boş ver TÜİK’i…
Hasan 2 ay önce
O kurum enflasyonu düşük açıklar, maaşlara zam da düşük verilir, emekli ağlar, memur ağlar, asgari ücretli ağlar. Suçlu kim??? Suçluya oy verme artık yeter TRABZON
serdar 2 ay önce
Zamlar yağmur gibi enflasyon %20. bu enflasyonun tanımı değiştide bizim haberimiz mi yok.
EleştiriYorum 2 ay önce
HDP bu muhalefeti parmağında oynatıyor.1 saat içinde geliyorum bana randevu verin yoksa oraya gelirim diyerek devlet dairesi basmak nedir!!!
EleştiriYorum 2 ay önce
HDP ile megri megri nidalarını attıran kimdi yandaş yalaka.
vatandaş61 2 ay önce
işi gücü show ne yapacaksın çözümün nedir .
Emre Çakır 2 ay önce
Hayırdır kemal mekan mı basıyorsun?????
Fatih 2 ay önce
Yahu o kurumlar hepimizin , ne mekan basması. Halkın olan biryerden bilgi almaya gidiyor. Ama halkın olmadığı çok açık artık. Sizde burda neyi savunuyorsunuz.
algı 2 ay önce
mekan basmakta, mafyadan 10 bin dolar alanlar ile toplantıları basan AKP lilerin eline kimse su dökemez. maaşlarımızı 10 yıldır çalıyorlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@