İmamoğlu’ndan “müzik yasağı” göndermesi: “12’den sonra da kulaklıkla dinleyerek geleceğe bakacağız”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bahçelievler’deki toplu açılış töreninde konuştu. 

GENEL 22.06.2021, 14:47 22.06.2021, 14:54
İmamoğlu’ndan “müzik yasağı” göndermesi: “12’den sonra da kulaklıkla dinleyerek geleceğe bakacağız”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), içerisinde; erişebilir kreş hizmeti sunan ‘Yuvamız İstanbul’un 20’ncisini, komşuluğu yeniden canlandırmak için kurulan “Mahalle Evleri”nin 3’üncüsünü ve 21 derslikli İSMEK okulunu barındıran “Bahçelievler Eğitim Merkezini” hizmete açtı. İBB’nin yine Bahçelievler’de yapımını tamamladığı Dört Halife Camii ve İstihdam Ofisi de törenle beraber faaliyete geçti. Tüm bu hizmetler için düzenlenen toplu açılış töreninde; TBMM CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP İstanbul milletvekili Özgür Karabat, siyasi parti temsilcileri ve İBB üst yönetimi de hazır bulundu.

İmamoğlu’ndan “müzik yasağı” göndermesi: “12’den sonra da kulaklıkla dinleyerek geleceğe bakacağız”

“PROJELERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Açılış töreninde konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, pandemiye dair normalleşme takviminin açıklanmasını olumlu karşıladıklarını belirtti. “Şu anda aşılama ile ilgili süreç iyi gitmeye başladı” diyen İmamoğlu, “Keşke daha hızlı ve daha önce davranabilseydik de bu dönemin, özellikle turizmle ilgili sürecini, milletçe kaybetmeseydik” ifadelerini kullandı. Toplumun, pandemi sürecine dair hassas tavrını devam ettirmesinin gerekliliğine dikkat çeken İmamoğlu, normalleşme sürecinde de projeleri aynı hızla  sürdüreceklerini vurguladı. Ülkenin ve dünyanın yaklaşık 16 aydır “hayattan kopmuş” bir halde yaşadığına dikkat çeken İmamoğlu, şunları söyledi:

“Milyonlarca metrekarelik yeşil alanı İstanbul'un yaşamına dahil ettik. Sadece 2 yılda, 4 milyon metrekareyi aşan bir alandan bahsediyorum. Vatandaşlarımızın buralarda daha iyi vakit geçirmelerini sağlayarak, ama içine müziği de sanatı da katarak bir şekilde 12'den sonra da kulaklıkla dinleyerek, müziği ve sanata hayatımızdan hiç eksik etmeden, moralimizi yüksek tutarak geleceğe bakacağımız günler olmasını diliyorum. Zira, mutlu olmayan bir toplumun başarılı, üretken olması beklenemez. Huzurlu ve sağlıklı olmayan bir toplumun başarılı ve geleceğe umutla bakması beklenemez. O bakımdan biz, bunu da sağlamak için görevimizin başındayız.”

İmamoğlu’ndan “müzik yasağı” göndermesi: “12’den sonra da kulaklıkla dinleyerek geleceğe bakacağız”

“HALKIMIZI DİNLEYEREK İŞ YAPIYORUZ”

Adil, yeşil ve yaratıcı bir şehir sözüyle yola çıktıklarını hatırlatan İmamoğlu, “Bu hedefle, hiç kimseyi ayırt etmeden, 16 milyon İstanbullu ile bir arada süreci yönetmenin keyfini yaşıyorum. İstanbul'un dört bir yanında halkımızı dinleyerek, onların ihtiyaçlarını önceleyerek işleri yapıyoruz. Yani bu mahallede bir bina yapmak marifet değil; bu mahallede yaptığınız binanın içini, vatandaşın ihtiyaçları ile doldurmak önemli. Onu yapmaya çalışıyoruz. Bunu da nasıl yapıyoruz? Elbette ki sizleri dinleyerek” dedi. İnsanların hayatına rahatsızlık veren unsurları ortadan kaldırmayı amaçlayan titiz bir süreç yürüttüklerinin altını çizen İmamoğlu, konuşmasında, Bahçelievler özelinde yaptıkları çalışmalardan örnekler verdi.

“PANDEMİ DÖNEMİNDE 18 BİN İNSANA İŞ BULDUK”

Kreş konusunu önemsediklerini belirten İmamoğlu, 20 olan sayıyı, 150’ye çıkarma hedefleri olduğunu yineledi. Kreş sorununu bir belediyenin tek başına çözemeyeceğini kaydeden İmamoğlu, “Ama biz, burada ihmal edilmiş bir soruna, aslında farkındalık yaratıyoruz” diye konuştu. İşsizliğin de yakıcı sorunlardan biri olduğuna vurgu yapan İmamoğlu, “İşsizliği biliyoruz. İşsizliğe katkı sunmak, istihdamı arttırmak, doğru iş gücü ile çalışanları buluşturmak anlamında; hızlıca yoğun nüfuslu olan Bahçelievler'de ‘İstihdam Ofisimiz’i açtık. Şu ana kadar, 18 bine yakın insanımıza iş bulduk. Hem de şu pandemi döneminde, 7-8 aylık çalışma ile. Müthiş rakamlar bunlar” bilgilerini paylaştı.

İmamoğlu’ndan “müzik yasağı” göndermesi: “12’den sonra da kulaklıkla dinleyerek geleceğe bakacağız”

“AYAMAMA, MÜTHİŞ BİR VADİYE DÖNÜŞECEK”

Bahçelievler’den de geçen Ayamama Deresi’ne özel bir paragraf açan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Ayamama Vadisi projesini çok önemsiyoruz. Yıllardır bir zulme dönüşmüş, birçok kötü anı bırakmış Ayamama. Göreceksiniz; 1-1,5 sene içerisinde Ayamama, spor yaptığınız ve Küçükçekmece'nin içinden insanları alıp Bakırköy sahiline indiren, metro ile metrobüsle buluşturan müthiş bir vadiye dönüşecek. Bu yaşam vadisi, bir milyon metrekarelik yeni yeşil alanı İstanbulluların yaşamına sokmuş olacak. 39 ilçenin, 39’unda da hizmetlerimize devam ediyoruz; hangi parti, hangi kişi tarafından yönetildiğine bakmaksızın. Engellilerden çocuklarımıza, kadınlardan gençlere, herkesin duyarlılığına ve onların fırsat eşitliğine bu şehrin yaşayan her insanına eşit gözle bakan, bir vicdan, bir ahlak ve bir adil göz kavramıyla bizim çalıştığımızı lütfen bütün hemşirelerimiz bilsinler. Hiçbirisini ihmal etmeyeceğiz. ‘Tabii ki, şu ilçe oy veriyor bize. Onun için oraya metroyu yapacağız, başka bir yere mi yapacağız’ diyen aklın yerine, biz, 16 milyon İstanbulluya hizmet eden bir belediyecilik aklını taşıyoruz.”

ÇOCUKLARDAN İMAMOĞLU’NA PANKART SÜRPRİZİ

İmamoğlu, konuşmasının ardından Altay, beraberindeki heyet ve çocuklarla birlikte, Zafer Mahallesi’ndeki “Bahçelievler Eğitim Merkezi”ni hizmete açtı. Altay, İmamoğlu ve beraberlerindeki heyet, içinde kreş, Mahalle Evi ve İSMEK okulunun bulunduğu merkezde incelemelerde bulundu. Merkez çıkışında İmamoğlu, “pankart sürpriziyle” karşılaştı. Açılışı yapılan merkezin karşısındaki binanın üçüncü kat balkonundan “Hoş geldin Ekrem Amca” yazılı pankartı sallandıran iki kardeş, İmamoğlu’na sevgi gösterisinde bulundu. Kardeşlere el sallayarak karşılık veren İmamoğlu, çocuklara kitap ve hediye sözü verdi. İmamoğlu, Bahçelievler’deki son ziyaretlerini, Zafer Mahallesi Muhtarı Ahmet Reyhan’a ve Aile Sağlığı Merkezi’ne yaptı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (15)
TRABZON HABERLERI LUTFEN 2 ay önce
Bize ne bu zattan
Ali Papa 2 ay önce
Sn.başkan ,vaka sayılarının 5 bin üstünde seyrettiği bir ortamda,tüm gün yasak olan müzikli işletmelere gece 12 ye kadar muzik izini verilmesi,yassak değil abartılı olmuş ,fazla olmuş demeniz gerekirdi.Sabaha kadar mekanlarda müzik dinlediğinizi sanmıyorum.Ama illa eleştirmek için fırsat kolladığınız gibi bir izlenim oluşuyor.Çok başarılı bir başkansınız,buna ,her açıklamaya maydonoz olarak,gölge düşürmeyin. Mansur başkanı örnek alabilirsiniz.
Ali Papa 2 ay önce
Nüfusa oranla,vaka sayısı açısından,hala dünyada ilk 5 lerdeyken ,sabahlara kadar müzik yayını yapıp ,kalabalık ve sosyal mesafesiz ortamlarda eğlence yapılmasını savunanları eleştirmenin ,şu veya bu partiyi sevmekle suçlanması kadar saçma,absürd ve izandan uzak bir düşünce olduğu izahtan varestedir. .Son açıklanan vaka sayımızın 6000 rakamını geçtiğinide maalesef gördük.Eger beni kastediyorsanız ,parti seven değil ,ülkesini seven ve vakaların minimum düzeye düşüp,ölümlerin azalmasını isteyen bir kişiyim .Hiçbir partinin seviciside değilim .
Fatih sağlam 2 ay önce
Kirli işler partisi akp seviciler buraya toplanmış
Civanım 2 ay önce
Allah cc size akıl fikir versin bunuda oraya çektinya yazıklar olsun size
İmamoğlu candır 2 ay önce
Bize ne başka bir zat var hergün tv haberlerinde
Akcaabat 2 ay önce
Gülüşüne kurban Oğul
61@61 2 ay önce
Ekremcim yapraklarda alkışlıyor mu yine
MerNoire28 2 ay önce
Bunlar her konuda Avrupa yı örnek alıyorlardı mesela yasaklar konusunu neden örnek almıyorlar.Avrupa da yasaklar 22 başlar 18 yaş altına sigara alkol satılmaz.keşke bunlarıda söylemiş olsaydı.
ali 2 ay önce
ekrem ancak boş işlerle uğraş.
şakacı Temel 2 ay önce
Hortum partisi akp tam size göre
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@