İçişleri Bakanı Soylu: Sosyal medyanın yüzde 90'ı yalandır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medyanın bir kutuplaştırma oluşturduğunu belirterek, "Lütfen nefret dilinden, öfke dilinden uzak duralım" dedi.

GENEL 02.08.2021, 15:50 02.08.2021, 16:05
İçişleri Bakanı Soylu: Sosyal medyanın yüzde 90'ı yalandır

Muğla'nın Milas ilçesinde oluşturulan Yangın Koordinasyon Merkezi'nde, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile basın açıklaması yapan Soylu, yaklaşık 4 gündür Antalya'da olduklarını, dün akşam ve bu sabah Ersoy ve Pakdemirli'yle beraber karadan ve havadan bir defa daha değerlendirme yaptıklarını belirtti.

Soylu, devletin bütün kurumlarının, tüm yangınların bir an önce söndürülebilmesi ve normale dönebilmek için büyük bir çaba sarf ettiğini kaydederek, emek veren herkese teşekkür etti.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında herkesin sağlık çalışanlarına moral verdiğini hatırlatan Soylu, "Şimdi de buranın önde gelen kahramanları var. Bu kahramanlar ormancılardır. Ateşin üzerine giden insanlar bunlar. Hepimizin ciğerleri yanıyor doğru ama bir de öteki tarafa geçelim. Bir ağaç büyütmek için çaba sarf eden ormancıların sadece ciğerleri yanmıyor, bütün bedenleri yanıyor. Lütfen biraz empati yapalım. Bir milletvekilinin sabah paylaşımını gördüm çok üzüldüm, 'Geldim bir tane ormancı göremedim'. Göremezsin tabii, ateşin ortasında ormancılar. Biz sabah 4,5'ta Fesleğen köyündeydik. Orman şefleri, arkadaşları bütün hepsi ateşin içindeydi, birisi eşiyle beraber gelmişti." ifadesini kullandı.

Bakan Soylu, dün 13 ormancının Antalya'da büyük tehlike atlattığını hatırlattı.

Yangınları söndürmede, ormancıların yetkin olduğunu kaydeden Soylu, şöyle devam etti:

"Bunun yıllardır eğitimini alan ormancılar ve profesyoneller. Biz onlara sadece lojistik sağlamak ve yangın söndürüldükten sonra orada yaşayan vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak, iyileştirme ve yenileştirme çalışmalarını yapmakla mükellefiz. Bu işin profesyonelleri onlar ve bu konuda da yetkinler. Kusura bakmasınlar, iki tane selfie çekmekle yangın söndürülmüyor. Siyasi parti gözetmeksizin, ideoloji ve düşünce gözetmeksizin söylüyorum. Hem ormancılarımızın, kahramanlarımızın morallerini yükseltmek, onlarla birlikte olabilmek hem onlara destek ve gayret verebilmek, millet olarak sağduyu görevimizdir, hem de vatandaşlık görevimizdir."

"Sosyal medyanın yüzde 90'ı tezvirat ve yalandır"

Ana muhalefet partisi genel başkanından bir istirhamları olduğunu dile getiren Soylu, şunları paylaştı:

"Biz burada 'Şehirler belediyelerin görev alanındadır' diye bir şey bugüne kadar söylemedik. Manavgat Belediye Başkanımız, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız CHP'dendir. Biz beraber çalışıyoruz. Eksik sahada görmüyor muyum, baktığımızda 10-20 tane eksik görürüm. Ama eksiği söylersem, tweete yazar 'şu da eksikti, şu da şöyleydi' dersem doğru yapmış olur muyum? Bu bir sorumluluk mu? Bu sorumsuzluktur. Sayın Kılıçdaroğlu'ndan bir istirhamım daha var, eğer siz dönüp bizim ormanları sadece turizm alanı açmak ve rant için yaktığımızı söylerseniz sizin Antalya Belediyenize de diğer belediyelerinize de Muğla Belediyenize de şunu söylersiniz lider olarak, 'arkadaş biraz ağırdan alın'. Bu yanlış, eksik bir şeydir. Ki bu arkadaşlarım böyle bir şey yapmıyorlar. Onlar da canhıraş mücadele ortaya koyuyorlar görmüyor muyum? Hep beraber mücadele ediyoruz. Zaten sosyal medyada herkes elinden geleni ardına koymuyor."

Fethiye'de silahların çekildiğine dair paylaşımlara değinen Soylu, "Buradan vatandaşlarımıza söylemek istiyorum. Şu anda sosyal medyanın yüzde 90'ı tezvirat ve yalandır. Bütün bilgiler elimizde, emniyet, jandarma olarak. Sosyal medyanın yüzde 90'ı tezvirat ve yalandır. İşi olan insanlar yangını söndürmeye çalışıyorlar, işi olmayan insanlar da dedikodu yapıyorlar." dedi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (17)
Riv riv 2 ay önce
Riv riv riv... kusursuz dönekten muhteşem kemençe performansı... riv riv riv... iş yok ama laf çok...
trabzon 61 2 ay önce
yalan olan siyasetciler varken sosyal medya daha güvenilir bence
Tr 2 ay önce
sayın bakan yandaş medya demek istiyorsun sizin medyanız
Osay61 2 ay önce
Fonlanmış medya diyor...
engizli 2 ay önce
beğenmediğiniz sosyal medya olmasa bu kadar pisliği öğrenemezdik, öğrenmemiz sanırım işinize gelmiyor
Hamza 2 ay önce
Tabi tabi o sosyal medya sizin lehinize her türlü yalanı dolanı yazdım o o zaman çok doğrucu oluyur sizin aleyhinize oldumu yalancı oluyor sayun bakanum çok haklusunuz vAllahi 6161
Vatandaş 2 ay önce
Nefret ve öfke dilini çıkartan insanları kutuplaştıran sosyal medya öyle mi :))))
Bilenbiri 2 ay önce
Millete atıp tutuyon,sen çok mu dolu adamsın....!işin gücün dedikodu....!
Trabzonlu 2 ay önce
Vayy be basının %90 zaten yanınızda kimler hangi gazeteyi hangi bankadan garip gureba ın parasıyla alınmış 19 yıldır yanlış yazmayan basına ne oldu hayret yaban gemiyi önce fareler terk edermiş bu basın gemiyi terk etmeye başlamış olmasın..
serkan 2 ay önce
ulan a haber , kanal d tertemiz haber yapıyor , sosyal medya yalan heee . neyseki seni tanıyoruz yoksa inancaz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@