7m

7m

hyundai

Hamile eşini kayalıklardan iterek öldürmekten yargılanan koca için karar verildi

Hamile eşini kayalıklardan iterek öldürmekten yargılanan kocaya ağırlaştırılmış müebbet.

GENEL 15.02.2022, 19:14 15.02.2022, 19:53
Hamile eşini kayalıklardan iterek öldürmekten yargılanan koca için karar verildi

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, 4 yıl önce kayalıklardan düşerek yaşamını yitiren 7 aylık hamile eşi Semra A.'ı (33), 400 bin liralık ferdi kaza sigortası ücretini alabilmek için iterek öldürdüğü iddiasıyla yargılanan H.A. (41), ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

7 aylık hamile olan Semra A., 19 Haziran 2018'de eşi H.A. ile gezmeye gittiği Fethiye Kelebekler Vadisi'nde fotoğraf çektirmek için çıktığı kayalıklarda, yaklaşık 300 metre yükseklikten düştü. İhbar üzerine bölgeye UMKE, AKUT ve AFAD ekipleri sevk edildi. Uçuruma inen ekiplerin yaptığı kontrolde Semra A.'ın öldüğü belirlendi. Otopsinin ardından Semra A.'ın cenazesi, İstanbul'da toprağa verildi. Soruşturma kapsamında H.A., eşini iterek öldürdüğü iddiasıyla 2020 yılı kasım ayında gözaltına alınıp, tutuklandı.

H.A.'ın yargılanmasına bugün devam edildi. Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasına H.A., tutuklu olduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Semra A.'ın ağabeyi Nayim Yolcu ile taraf avukatları salonda hazır bulundu. Savcı esasa ilişkin mütalaasında, sanığın inilmesi garip bir yere hamile eşini götürerek saatlerce beklettiğini ve olay yerinde eşinin düştüğünü görmediği ifadesinin inandırıcı olmadığını belirtti. Mütalaada, sanığın kendi ferdi kaza sigortasının lehtarı kısmında yasal mirasçıları ibaresi yazdığı, eşinin sigorta poliçesinde ise sadece H. A. yazdığı da vurgulandı. Savcı, sanığın 'Gebe eşini kasten, tasarlayarak öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını ve mevcut tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi.

KARAR OY ÇOKLUĞUYLA VERİLDİ

Sanık H.A. üzerine atılı suçu işlemediğini belirterek tahliye ve beraat talebinde bulundu. Mahkeme heyeti, oy çokluğuyla sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapsine karar verdi.

Duruşmanın ardından gazetecilere açıklama yapan Semra A.'ın ağabeyi Nayim Yolcu, "Acımız büyük ama verilen ceza ile içimize bir nebze olsun su serpildi. Yanına kar kalmadı. Ülkemizde kadın cinayetleri kimsenin yanına kar kalmayacak" dedi.

Hamile eşini kayalıklardan iterek öldürmekten yargılanan koca için karar verildi

Hamile eşini kayalıklardan iterek öldürmekten yargılanan koca için karar verildi


Yorumlar (1)
Ersan 3 ay önce
Bir kesin delil, kanıt olmadan kanaatle ceza vermekn ne kadar doğru?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@