7m

uzungöl yayla otel

Ekrem İmamoğlu'ndan dikkat çeken Ali Erbaş çıkışı! "Kabul etmiyorum"

Ekrem İmamoğlu, "İnancım gereği Diyanet İşleri başkanını kabul etmiyorum" dedi.

GENEL 27.07.2022, 10:42
Ekrem İmamoğlu'ndan dikkat çeken Ali Erbaş çıkışı! "Kabul etmiyorum"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, katıldığı canlı yayında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu "Seçim iptal oldu bir sürü gerekçe aradılar. Cumhurbaşkanı cuma çıkışında 'Çaldılar' diyor, yanında Diyanet İşleri başkanı. İnancım gereği Diyanet İşleri başkanını ben kabul etmiyorum, benim başkanım değil. Siyasi bir açıklama yapıp, birisi hakkında iftirada bulunurken onu teyit edercesine gülüyorsanız, beni temsil etmezsiniz" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, katıldığı canlı yayınında soruları yanıtladı.

İMAMOĞLU'NUN DİYANET ÇIKIŞI DİKKAT ÇEKTİ

Gündemdeki konulara dair dikkat çeken ifadeler kullanan İmamoğlu'nun programa damga vuran çıkışı ise Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile ilgili oldu.

"DİYANET İŞLERİ BAŞKANI'NI KABUL ETMİYORUM"

Diyanet İşleri Başkanı'nı kabul etmediğini ve kendisinin Diyanet İşleri Başkanı olmadığını vurgulayan İmamoğlu gerekçesini ise şu sözlerle ifade etti;

"Bu hangi akıl biliyor musunuz? Seçim iptal oldu bir sürü gerekçe aradılar. Şimdi İçişleri Bakanı televizyonda çok ciddi bir şey söylermişcesine… Cumhurbaşkanı cuma çıkışında 'Çaldılar' diyor, yanında Diyanet İşleri başkanı, ki benim Diyanet İşleri başkanım değil.

"BEN SÜNNİ BİR AİLENİN ÇOCUĞUYUM, MÜSLÜMANIM"

İnancım gereği Diyanet İşleri başkanını ben kabul etmiyorum, benim başkanım değil. Siyasi bir açıklama yapıp, birisi hakkında iftirada bulunurken onu teyit edercesine gülüyorsanız, beni temsil etmezsiniz. En büyük günah iftiradır. BenimDiyanet İşleri başkanım olamazsınız. Ben Sünni bir ailenin çocuğuyum, Müslümanım, şahsen benim olamazsınız."


Yorumlar (6)
red dragon 2 hafta önce
Haklı adam.Diyanet başkanı ancak kafa sallasın.Yazık nasıl kandırılıyoruz
Gogali 2 hafta önce
Neden yoksa müslüman değilmisin doğru ya sen seçimi kazandığında Eyüpsultanda yasin okuyan kazandıktan sonra balıkçıda rakı balık keyfi yapan günümüzün lavrancesi sin yazık yazık
Ersan 2 hafta önce
Atina Belediye Başkanı ile ‘Atalarının inşa ettiği mabedleri ziyaret eden’ isen Ali Erbaş senin Diyanet İşleri Başkanın olamaz zaten. Öte yandan herkesin günahı kendine. Eden bulur!… İnanıyoruz ki Ahiret var!…
Yuh 2 hafta önce
"Sünniyim, Müslümanın". Hani derler ya "bayram değil, seyran değil, amcam beni niye öptü". Hayırdır, neden bunu vurgulama gereği duydun. İBB seçimlerinden sonra yunan gazeteleri "Pontuslu Rum İBB başkanı oldu" manşeti attıklarında neden hoplayıp zıplamadın, hadi ordan neden demedin. Özbe öz Müslüman Türkün neden demedin. Şimdi mi aklına geldi. Çakalsın vesselam.
onur 2 hafta önce
helal hemşerim
misafir 1 hafta önce
Seferoğlu veTellioğlu'na dokunmayın. Şimdiden yine tatil moduna girmiş.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@