alexa metrics

banner536

banner572

Ekrem İmamoğlu: "Çılgın proje olacaksa böyle olsun"

İBB Başkanı İmamoğlu, Kanal İstanbul projesinin tam ortasında yer alan alanda, belediye desteğiyle gerçekleştirilen tarımsal üretimin görüntülerini paylaştı, "Çılgın proje olacaksa böyle olsun" dedi.

GENEL 24.08.2021, 14:17 24.08.2021, 14:25

Çevre ve şehircilik uzmanlarının uyarılarına rağmen hükümetin Kanal İstanbul ısrarı sürerken, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün yayınladığı videoyla, projeye itirazını sürdürdü.

İmamoğlu'nun sosyal medya hesabından yayınlanan videoda, Kanal İstanbul'un tam ortasında yer aldığı belirtilen Arnavutköy'deki tarımsal alanlara yer verildi. İBB'nin verdiği tohum desteğiyle gerçekleştirilen ekimin hasat görüntülerinin paylaşıldığı görüntülerde çiftçilerle röportaj yer aldı.

MUHTAR: 80-90 BİN LİRALIK ÜRETİMİM OLDU

Yeniköy Muhtarı Timur Çevik, 65 dönümlük silajlık mısırı olduğunu belirterek, "50 dönümü İBB'den, 15 dönümü de ilçe tarımdan aldım. Bu sene hiç cebimizden silajlık mısır tohumu parası çıkmadı. Silaj almaya kalksak bugün silomuza teslim fiyatı yaklaşık 450-500 TL civarındadır ton bazında. Bizim burada 80-90 bin TL'lik üretimimiz oldu" dedi.

'GÜZEL VERİM ALDIK'

Çiftçi Haluk Kolçetin ise bu yıl ilk kez İBB'nin hibe olarak verdiği tohumla ekim yaptıklarını ve güzel verim aldıklarını belirterek, hayvanlarına bütün kış yetecek yemi çıkardığını söyledi.

Çiftçi Sezai Çevik de "Çiftçiye tohum ver, ülkemiz de kalkınsın. Vereceksin; ekecek, dikecek, üretecek" çağrısı yaptı.

ÖZGEN: ÇİFTÇİ SİLAJ İÇİN 35 MİLYON LİRA ÖDEYECEKTİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tarım ve Su Ürünleri Müdür Yardımcısı Mehmet Özgen ise "İBB olarak 9 ilçedeki 63 mahallede 234 çiftçimize silajlık mısır tohumu desteğinde bulunduk. 7 bin dekarlık alana ekim yapıldı. 60 bin tonluk silaj bekleniyor. Eğer bu destek olmasaydı çiftçilerimiz silaj için 35 milyon lira gibi bir ödeyeceklerdi" dedi.


Yorumlar (5)
Davut 6 ay önce
Başkanım senden Allah razı olsun. Çılgın proje diye diye ekmek almaya paramız kalmadı
Garip38 6 ay önce
Sen önce büyük adalardaki çöpü temizle kos koca adaları çöplük götürüyor ve adalara verdiğin çöpçü sayısı 4
Borabay 6 ay önce
Böyle projeler yerine milletin kafasın çay atarsan daha çok oy alırsın... bu milletin bir kısmı ancak çay ve kekten anlıyor Başkan..
ali 6 ay önce
çılgın proje hakkaten .birkaçbin tl lik tohum verdi sanırsın istanbulu kalkındırdı.3 kuruşluk hizmet milyonluk reklam
Kaptan 6 ay önce
Algının kralı.Birde diğer taraftan bak bakalım.kAÇ KİŞİYE İSTİHDAM YARATACAK.üLKEYE KAÇ MİLYAR DOLAR GİRDİ SAĞLAYACAK.sANKİ tÜRKİYEDE TARIM ALANI KITLIĞI VAR.Türkiyenin yurt dışında afrikada aldığı tarım arazilerinden sakın bahsedersiniz.Karalada ne olursa olsun.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@