alexa metrics

banner536

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Yeni F-16’lar verilmesi konusunda Biden’ı olumlu gördüm"

Cumhurbaşkanı Erdoğan G20 liderler zirvesi sonrası basın toplantısında konuştu.

GENEL 31.10.2021, 20:27 31.10.2021, 20:55

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'nin yapıldığı İtalya'nın başkenti Roma'da açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı görüşmeye değinerek, “Yeni F-16’lar verilmesi konusunda Biden’ı olumlu gördüm” dedi.

Erdoğan, Afganistan’dan gelebilecek göç dalgası hakkındaki soruya, “Afganistan’dan yeni bir göç dalgasına kapılarımızı açma düşüncemiz yok” dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

"Değerli basın mensupları kıymetli arkadaşlar sizleri en kalbi, duygularımla saygıyla selamlıyorum. 16'ncı G20 Liderler Zirvesini tamamlamış bulunuyoruz. İnsanlar, gezegen ve ana refah çerçevesinde toplantılar gerçekleştirdik. Uluslararası gündeme katkıda bulunduk.

Dönem başkanlığı görevini icra eden İtalya'yı tebrik ediyorum. Şahsıma eşime ve heyetime karşı gösterdikleri nazik ev sahipliği için teşekkür ederim. Zirve oturumlarında küresel ekonomiye ilişkin son gelişmeleri ve riskleri değerlendirdik. Küresel ekonomi 2021 yılında toparlanmaya başlasa da ekonomilerimiz ciddi meydan okumalarla karşı karşıya.

Tedarik zincirinde meydana gelen olumsuz yansımalarını görüyoruz. Tüm bu gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Türkiye küresel dalgalanmaları vatandaşına en az düzeyde yansıtan bir ülkedir. Destek ve teşvik paketleri ile halkımızın yanında olduk.

Zirve görüşmelerinde tedarik zincirlerinin sorunsuz işlemesinin önemini vurguladık. Serbest ve ayrımcı olmayan ticaret sistemine verdiğimiz önemi vurguladık. Siyasi amaçlı manipülasyonlara alet olunmaması gerektiğini düşünüyoruz.

Koronavirüs salgını sürecinde yaşananlar daha dikkatli ve adil davranılması konusunda herkese ibret olmalıdır."


Yorumlar (5)
Hacı 3 ay önce
Biz F16 parasımı verdik yoksa F35 mi parasını peşin verdik bilen söylesin.
Kemal 3 ay önce
Biz evlatlarımızın, torunlarımızın geleceğini verdik kardeşim. Vurgunculara, halkı soyan 5li çete ve onların gizli patronlarına vatanımızı verdik
Mantıxız 3 ay önce
Sende herşeyi olumlu görüyorsun !! Ya Halktan bazı şeyleri gizliyorsun yada seni kandırıyorlar !! Biz inanmıyor, güvenmiyoruz !!!
DeliDalga 3 ay önce
F-35 i vermeyen, F-16 yi verecek…. Hemi… çay varmi çay?
Vfore 3 ay önce
adam demiş ki; "bir tarafta yoksulluk açlık varken diğer tarafta lüks şatafatlı yaşamların olması adaletsizliktir." bu cümle öğrendim ki yazdığı denen kitapta da geçiyormuş :))

Gelişmelerden Haberdar Olun

@