7m


7m

hyundai

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Savunma sanayiinde son 19 yılda ülkemizi devler ligine taşıdık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin son 19 yılda savunma sanayiinde kat ettiği yola değindi.

GENEL 24.05.2021, 18:44 24.05.2021, 18:52
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Savunma sanayiinde son 19 yılda ülkemizi devler ligine taşıdık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Sebastian Duda ile imza töreninin ardından ortak basın toplantısı düzenliyor.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

"(Savunma sanayii) Son 19 yılda attığımız adımlarla sadece yılların ihmallerini gidermekle kalmadık, aynı zamanda bu alanda ülkemizi devler ligine taşıdık." 

Erdoğan, Polonya'ya yapılacak olan Bayraktar TB2 SİHA ihracına ilişkin, "Türkiye, tarihinde ilk kez, NATO ve AB üyesi bir ülkeye insansız hava aracı ihraç edecektir." diye konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Geliştirilmiş Hava Polisliği Misyonu kapsamında, F-16 uçaklarının yakında Polonya'ya gideceğini bildirdi.

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Polonya'nın, NATO'nun Türkiye'ye uyarlanmış güvence tedbirleri kapsamında İncirlik Üssü'müze deniz karakol uçağı ve askeri misyon göndermesini memnuniyetle karşılıyoruz."


Yorumlar (31)
Hamza 1 yıl önce
Ğülmem bitsin konuşacağım
Yalçın 1 yıl önce
Dünyada elinde nükleer silah olan 7 ülke var onlar bile senin ğibi böbürlenmiyor adamların uçak ğemileri var 1930 dan beri senin ğibi sallamıyor senin daha elinde destroyerin yok adamların savaş uçakları dünya ordularında senin pırpırın yok adamların nükleer denizaltıları var senin 1 tane yok daha say say bitmez hanği liğ bu Fadime abla liğimi
Hakan 1 yıl önce
La aktrol garip 2 sene once millet sogan patates icin siraya girdi sirayaaaa. Hemde trabzonda e hala bise anlatiyosun
Garip38 1 yıl önce
80 yıl sizin zihniyetiniz ne yaptı bu ülkeye ? Yağ kuyruğu , gaz kuyruğu , sabah 3 lerde hastaneye yürüyerek gitmek ,öğlene kadar doktor beklemek, akşama kadar ilaç kuyruklarında beklemek, topunuzun gözüne dizine dursun
Trabzonlu 1 yıl önce
Ben sayın cbaşkanıın farklı bir ülkeyi anlattığını düşünüyorum. Mesela bu eyy Almanya olabilir. Bu bizim aklımızla dalga geçmek gibi.. Her tarafı dökülen bir ülkede yaşıyoruz. Nereyi tutsan eline geliyor.
Osman 1 yıl önce
Niye babanın ülkesi mi? Millet'in eleştirmesi işinize gelmiyor tabi, akparti giderse arpanız kesilecek diye.
Garip38 1 yıl önce
Defol git ulan john Dündar abiniz gibi seni tutan yok bu ülkede
Bilal 1 yıl önce
Evet fantom f. 4 bizim uçağımızdı sonra ğeliştirdik f. 5 sonra f. 15 Sonr f. 16 sonra f 18 süper cornet ve en sonunda f. 35 versiyonu nu yaptık çok şükür elhemdürillah durduk u mu hayır sivil havacılıkta boeinğ ve, Airbus ikiside bizim durduk u s 400 hava, savunma sistemi ve patriot lar onuda biz yaptık elhemdürillah celenğer uzay aracı ve nasada bizimdir evelAllah durduk mu hayır mercedes audi peuğot renault Citroën gmc opel porshe ğibi araba marklalarımız var dünya yollarında elhemdürillah dünyadaki bir çok ilaç bizim icadımız yerseniz anlattım yedinzmi elhemdürillah
61 1 yıl önce
Ülke uçuyor kıskanmayın pudra şekeri ithalat ihracında dünya birincisi elhamdulillah.
Ahmet 1 yıl önce
O sihalar ihalar denizaltılar..... Anladın sen onu. Size harbiden keMAl lazım.bu kafayla siz kendi evinizin yolunu bile bulamazsınız
Köfte Süleyman 1 yıl önce
Pakistan’a da ATAK helikopteri satmıştık ama ABD-İngiltere motorları vermediği için helikopter’ler yapılamıyor :-)
Borabay 1 yıl önce
Yav gerçekten merak ediyorum, buna inanan varmı, varsa bilim bu konuda ne diyor.
Ahmet 1 yıl önce
Sende KeMAL e inanıyorsun asıl sizi bilim incelemesi lazım. Gerçi incelenecek beyinde yokya neyi incelicekse
Borabay 1 yıl önce
Bunca sıkıntı, problem, çökmüşlük arasında gülmeye ihtiyacımız vardı. Sağol reyiz. Allah seni iyi etsin .
Borabay 1 yıl önce
Savunma sanayi hangi ligde bilmem, sancak ailesi ve damadının teneke dronlar sayesinde zenginler liginde tepeye oynadığı kesin. Az kaldı aaazzzz. Aile içi kavganız, PKK ile başladı, fetö ile devam etti, mafya ile final olacak..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@