7m


7m

hyundai

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Karadeniz'de üç yeni kuyuda petrol keşfettik"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz'de yapılan sondaj çalışmalarına ilişkin yeni bir müjde verdi. Erdoğan, "Karadeniz'de son bir ayda üç yeni kuyuda petrol keşfettik" ifadelerini kullandı.

GENEL 27.05.2021, 13:48
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Karadeniz'de üç yeni kuyuda petrol keşfettik"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda güzel haberler verdi. Karadeniz'de bulunan doğal gazın ardından bu kez de petrol bulunduğunu belirten Erdoğan, "Son bir ayda 3 yeni kuyuda petrol keşfettik." dedi.

"BİR AYDA 3 YENİ KUYUDAN PETROL KEŞFETTİK"

Karadeniz'de yapılan keşiflerle ilgili bilgi veren Erdoğan, "Ekonomide ciddi bir toparlanma bekliyoruz. Karadeniz'de bulduğumuz 405 milyar metreküplük doğal gazın ardından kara alanındaki çalışmalardan da sonuç almaya başladık. Son bir ayda 3 yeni kuyuda petrol keşfettik. Diyarbakır'da 2, Kırklareli'ndeki kuyularda 6 bin 800 varil ilave sağladık. 61 bin varilin üzerine çıktı. Doğal gazın vatandaşlarımıza hizmetine sunumu için şebeke genişletme çalışmaları sürüyor." dedi.

"HER ALANDA MÜJDELERİ PAYLAŞMANIN HAZIRLIĞI İÇİNDEYİZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan başka müjdelerin de sinyalini vererek şunları söyledi: "Doğal gaz abone sayımızı 17 milyona çıkardık. Halen şehrine doğal gaz şebekesi ulaşmış olmasına rağmen bu konfordan faydalanmayan 13 milyon vatandaşımız var. Tüm vatandaşlarımıza kapılarına gelen bu imkandan faydalanması çağrısını yapıyoruz. Petrol ve hemen her alanda müjdeleri paylaşmanın hazırlıkları içindeyiz."

405 MİLYAR METREKÜP DOĞAL GAZ BULUNMUŞTU

Cumhurbaşkanı Erdoğan 21 Ağustos 2020 tarihinde Karadeniz'de yapılan sondaj çalışmaları neticesinde 320 milyar metreküp doğal gaz keşfedildiğini müjdelemişti. Erdoğan daha sonra yeni bir müjde daha vererek Tuna 1 bölgesinde 85 milyar metreküp daha doğal gaz rezervi bulunduğunu, böylece bulunan doğal gaz rezervinin 320'den 405 milyar metreküpe yükseldiğini açıklamıştı.


Yorumlar (13)
serdar 1 yıl önce
acil depoları doldurun benzine mazota zam gelecek... teşekkürler sayın cumhurbaşkanım mesajınız alınmıştır...
yakun 1 yıl önce
Bırakın lazım değil, petrol keşfettikçe benzinin litre fiyatı 10TL ye dayandı. Allah korusun üç yerde daha petrol keşfederseniz, benzinin litresi 20TL ye çıkacak. Romen Diyojen gölge ile ilgili olarak ne güzel demiş.
Mantıklı 1 yıl önce
Oooo Vatandaşşş, Sen nerelerdesin ya ? Özlettin kendini, Çakma Milliyetçi ..
Vatandaş 1 yıl önce
Reis bizim millet cebine ne kadar girdiğine bakar yani menfaati önemlidir gerisi teferruattır. Vatanmış vatanı korumak İçin yapılan savunma sanayi hamleleri imiş onlar pekte önemli değil. Şu bulunan petrol rezervlerinin bir tanesinin gelirini şu Rakun efendiye tahsis edin bakın görün yirmi dört saat size methiyeler dizer
yorumcu 1 yıl önce
O unlu sozu soyleyen Romen diyojen degil sinoplu diyojendir.Saygilar
MUSTAFA KOLTUK. 1 yıl önce
20 SENEDEN BERİ KEŞFEDE KEŞFEDE BİR HAL OLDUNUZ.DAHA ÖNCE KEŞFEDİLENLER NERDE.
61 1 yıl önce
Zam haberi geldi doğalgazda da aynısı oldu bulduk dediler zam yaptılar.
zagene 1 yıl önce
Daha çok enerji kaynağı buldukça daha çok fakirleşiyoruz.
Ama birileri daha da zenginleşiyor.Neden acaba?
ünal 1 yıl önce
tesadüfe bak .son bir ayda üç kuyuda birden yorum yok .
mehmet 1 yıl önce
Yine, yeniden bulduk.. helal olsun,, buyuk basari ! bulmayanlarda var..
H. M 1 yıl önce
Sayın cbaşkanı önce şu Trakya tarafında müjdesini verdiğim doğal gazın durumu nedir 2023 evlerimizde ucuz gaz yakacağını söylediniz. Bu tür haberlere doyduk önce bulunanlara İlgi bilgi verirseniz seviniriz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@