Bakan Varank'tan Ali Babacan'a gönderme! "Fren Ali ama neye?"

Bakan Varank, Babacan'ın 'Fren Ali' sözlerini eleştirdi: Kore yemeği yiyemeyince kriz çıkaran kimdi?

GENEL 02.05.2021, 17:28
Bakan Varank'tan Ali Babacan'a gönderme! "Fren Ali ama neye?"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın "Bizim Hazine'de genelge yayınladık, A4 kağıtlarının önünü de arkasını da kullanacaksınız dedik. Sadece baskı yaparken kağıdın ön yüzüne baskı yapmayın, arka yüzünü de kullanın dedik. Bunun genelgesini yayınladık. Tasarruf ruhu böyle olur. Bir de şöyle kızarlardı, 'Ali para harcatmıyor' derlerdi. Fren Ali diyorlardı. Niye? İyi günlerde tasarruf edeceksiniz ki kötü günler geldiğinde harcayacak paranız olsun. 125 bin makam arabası alan israf zihniyeti ise anca duvara tosladı" sözlerine Twitter'dan yanıt verdi.

"FREN ALİ AMA NEYE?"

Babacan'a eleştirilerini sıralayan Bakan Varank, "Busan'da Kore yemeği yiyemeyince kriz çıkaran, yurtdışında Mercedes harici araca burun kıvıran, Londra-Vaşington gezilerinde kalacağı otelin yıldız sayısıyla ilgilenen bir geçmişi olmasa bu mütevazılık numarasına ben bile kanabilirdim. Fren Ali ama neye? Sanayiye olmasın sakın?" ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (17)
Borabay 3 ay önce
Seviyeye bak, Adam ne demiş? Tasarruf demiş, cevaba bak, karaktere bak, evlat sen 128 milyar dolara cevap ver,
adap 3 ay önce
sakız oldu ağzınıza 128 milyar arkadaş 128 milyar m.bankasınd e cumhuriyet boyunca olmadı. eğer bu para gitmiş olsa çoktan ülke yıkılmıştı.. seviyesiz siyaset yapmaktan bıkmadınız. muhalefet iseniz hakkını verin bu ne basit muhalefet.. gerçi sizin başkan 10 seçim kaybetmiş ne bekleriz ki ..
BoYabay a 3 ay önce
BoYabay efendi. Sen ağababanız Sam Amcayla hareket etmeye devam et. Bağımsızmış ta kaybedecekmiş! Sen İnkılap tarihini okuyup bırakmışsın kitap okumayı galiba. Sadece düşünsen yeter Türkiye’nin ne kadar bağımsız olduğuna ama sizde akıl kirada. Biriniz bir zırva atsa ortaya hepiniz HOPPA üzerine. Düşünün Düşünmeni istedikleri şeyi değil. Her şeyi. Her yönüyle düşünün ama. At gözlüğünü de çıkarın.
Borabay 3 ay önce
Adapsız, ülke yıkıldı zaten ve bu parayı iç ettikleri için, paran sıfırlandığı için akdenizden araştırma gemilerini çektik, ABD soykırım dedi miyavladık, bunlar bir ülkenin yıkılışı hasta olması komaya girmesi, egemenliğini kaybetmesi denektir. Reisin bile böyle bir para olmadı demezken, yok oraya verdik, yok el değişti derken sen hangi aklınla neyi savunuyorsun. Güden 128 milyarı bir çeşit yerine koyarızda, bu zihinlere akıl, ahlak, onur koymamızın imkanı yok kardeşim yok.
Sefa 3 ay önce
O fren Ali, sen debriyaj Mustafa. Ortak noktanız FETÖNÜN parçaları oluşunuz.
selim 3 ay önce
Sende gaz sefasın galiba senin de ortak noktan fetö olmasın
Ercan 3 ay önce
Sen de necisin ? Varanka da FETÖ yaftası yapıştırdın. Sütten çıkmış ak kaşıksın sen mübarek. Fetöcülerin oy vereceği ittifakta olduğuna kalıbımı başarım. O zaman sen necisin diye sorarlar adama?
Davut 3 ay önce
Akp 128 milyar doları açıklasın. Bu para az bir para değil. Kime verdiyseniz geri getirsin yoksa hapishanalere hazır olur.
Davut 3 ay önce
Bak hala cevap yok. 128 milyar dolar nerede diyorum? Merkez bankasının içini boşaltıp konuyu saptırmayın. Tekrar soruyorum 128 milyar dolar nerede?
Yuh 3 ay önce
O çoktan açıklandı, hem de İlhan kesici tarafından. Siz yalandan vazgeçemiyorsunuz. Sana gerçek bir şey söyleyeyim. İmamoğlu 2 senede 140 milyarı nereye harcadı, onu söyleyin, temel atmama törenine mi?
Trabzonlu 3 ay önce
İnsanlar yorum yapıyorken az sıkılır. Ülke sanki güllük gülistanlık bir kişi beş yerden maaş alır toplam maaş yüz otuz milyon karşı tarafta ihe önlerinde ekmek kuyrukları Allah aşkına sırıtıp yorum yapmayın bırakın başkalarını karalamayı
Arsinli 3 ay önce
Son yapılan araştırmalarda ülkenin kaymağını önce beşli çete daha sonrada ülkenin %27 si yiyor. Garip gureba açlıktan eve kapatılmış. Burada hararetle bir şeyleri savunanlar acaba %27 yiyen rantiyecilermi?
yakun 3 ay önce
"ülkenin kaymağını önce beşli çete daha sonrada ülkenin %27 si yiyor." Çok doğru bir tespitte kimin sayesinde; o yoksuldur dediğiniz sığırların sayesinde. Adam gibi oy kullansalar açlıkla terbiye edilmezlerdi. Gebersinler, onların ekmek yemesi haramdır.
Gerçekler acıdır 3 ay önce
Senin İmamoğlu da aynını diyordu. Şimdi markette litresi 3.5 lira olan sütü 8 liraya, devlet 1 liradan fazlaya satılmayacak dediği maskeyi 3.41 TL ye, litresi 15 TL'ye olan dezenfekteni 74 TL'ye, İBB nin 4 milyarlık mal alımını 10 milyara çıkarmış. Peki ne yapmıyor, artık temel atmıyor, hizmet etmiyor, olanın üstüne yatıyor yani İBB yi yandaşlarına yiyor. 23 milyar borcu iki yılda 43 milyara çıkarmış ortada kendine ait bir tek eser yok. Bu işte size yakışır. Siz ancak candaş medyadan keklenin.
Vatandaş 3 ay önce
Sayın Varank bey ülkeyi yediniz bitirdiniz.halâ daha dış güçler ve milliyetçilik algısı yaparak insanları uyutuyorsunuz.maalesef bağımsız medya bırakmadığınız için gerçekleri kimse yazamıyor haber yapamıyor. Havuz medyasını izleyenler sanıyor ki ortalık güllük gülistanlık.yiyin yiyin aksirincaya tıksirincaya kadar yiyin gerçekleri görmeyen bizlere mustehaktir vesselâm..
Hüseyin 3 ay önce
Senin cb. 2021 bütcesinden 28 adet son model mercedes almış sanki siz farklısınız birbirinizden al birini vur ötekine hep aynı zihniyet sadece riv riv yapın içraat yok ülke yerlerde zürünüyor her ay doğalgaz ve elektriğe %1 zam yapılıyor millet uyu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@