Bakan Koca Haftalık vaka sayısını açıkladı! Trabzon'da durum iyi değil

Bakan Koca Haftalık vaka sayısını açıkladı

GENEL 28.07.2021, 11:19 28.07.2021, 12:05
Bakan Koca Haftalık vaka sayısını açıkladı! Trabzon'da durum iyi değil

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Haftalık vaka sayısını açıkladı. Trabzon Vakas ayısı en fazla artan iller arasında yer aldı.

Buna göre Trabzon'da 100 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı 17-23 temmuz tarihleri arasında 108,11 oldu. 10-16 Temmuz tarihleri arasında 100 Bin Nüfusa karşılık gelen vaka sayısı 56,33 olmuştu.

Bakan Koca "İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Salgını kontrol altında tutma gücümüzü zora sokmayalım. Aşı olup tedbirlere uymak zorundayız." dedi.

Bakan Koca Haftalık vaka sayısını açıkladı

TRABZON VAKA SAYISI EN ÇOK ARTAN İLLER ARASINDA

Bakan Koca vaka sayısı en fazla artan illeri açıkladı. Bu iller arasında Trabzon  ve Giresun'da yer aldı.

Koca "Son bir haftada vaka sayısı en çok artan illerimiz; Siirt, Diyarbakır, Bitlis, Giresun ve Iğdır. Vaka sayılarındaki artış ve aşılanma oranları arasında ilişki var. Aşı olup tedbirlere uyun." dedi.

Bakan Koca Haftalık vaka sayısını açıkladıTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
başkan. 2 ay önce
alın size sosyal devlet alın size anlayışlı devlet alın size şevkatli devler. aşı olmayanların vakaların %95 ini oluşturduğu bir ülkede. aşı sırası gelip aşı olmayıp korena olandan tedavi masraflarını almaz iseniz ayıp edersiniz..
Ali Papa 2 ay önce
Aktif vakaların % 87 si ,aşısı tamamlanmamış kişiler,hastaneye yatmak zorunda kalan aktif vakalarin % 95 i de yine aşıları tamamlanmamış kişiler olduğunu , bakan ,bugün açıkladı .Bu rakamların ortalamasını alırsak,vefat edenlerin de yaklaşık %91 inin aşıları tamamlanmamış vatandaşlarımızdan olduğu ortaya çıkıyor.Aşı karşıtı olanların bu konuya dikkat etmeleri gerekir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@