7m


7m

hyundai

AA muhabirinden iki bakanı şoke eden soru

Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Musab Turan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye sorduğu soru iki bakanı şoke etti.

GENEL 21.05.2021, 21:34 21.05.2021, 22:28

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu hedef alan açıklamaları, gündemdeki yerini koruyor.

AA muhabiri Musab Turan'ın bu konuyla ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye Pendik Veteriner Kontrol Enstitüsü’nde düzenlenen basın toplantısında yönelttiği soru, iki bakanı şaşırttı.

“ÜÇ BUÇUK YAŞINDAKİ OĞLUMUN YÜZÜNE BAKARKEN UTANIYORUM”

AA muhabiri şunları söyledi:

* Sayın bakanım. Anadolu Ajansı Musab Turan. Efendim son günlerde gündemi meşgul eden konular var. Burada narko bürokrasi ile ilgili iddialar ülkemizi uluslararası arenada zora soktu mu? Hükümetin buna ilişkin bir planı var mı?

* Ve de 19 yıllık bir toplum hareketi olarak başlayan milletin teveccühünü kazanan AK Parti, ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu’dan daha mı küçük?

* Buna ilişkin çarşıda, pazarda, metrobüste çocuklar herkes bunu konuşuyor ama sayın bakanlarımız buna ilişkin tek kelime etmiyor.

* Sayın Pakdemirli bakanımıza sorum da sayın Soylu kabine toplantısında buna ilişkin bir açıklama yaptı mı, savunma yaptı mı? Savunması sizleri tatmin etti mi?

* Sayın bakanım, üç buçuk yaşında oğlumun yüzüne bakarken maskeli balodan dolayı ben utanıyorum. Sizin çocuklarınız yok mu?

BAKANDAN YANIT

Bakan Varank ise muhabire şu yanıtı verdi:

* Bence sen şu anda bir maskeli balo yapıyorsun. 3,5 yaşındaki bir çocuğun bu kadar siyasi konularla ilişkili olabileceğine ben inanmıyorum. Sen şov yapmak istemişsin ben sana cevabını vereyim.

* AK Parti iktidarının en önemli özelliği Türkiye’de her türlü illegal yapıyla, her türlü çeteyle mücadele ederek 19 yılda iktidarını sağlamlaştırmasıdır. Bizim illegaliteyle, herhangi bir kanunsuz yapıyla bir ilişkimiz olması mümkün değil.

* Dolayısıyla birtakım gayri ciddi insanların yasal olmayan işlere bulaştığı kamuoyunda herkes tarafından bilinen insanların açıklamalarını dikkate alıp, eğer Türkiye Cumhuriyeti devletinin bakanlarının resmi açıklamalarını dikkate almıyorsanız bence orada bir problem var demektir.

* Biz, gerek terörle mücadelede, gerek illegal yapılarla mücadelede gerçekten başarılı bir hükümetiz.

“BU İFADELERİ HOŞ BULMADIM”

* Özellikle yurt dışında narko terörle ilgili ya da narkotik suçlarla ilgili çok sıkı bir iş birliğimiz var.

* Sayın bakanımızın bu alanda attığı adımlardan, yakaladığı birtakım narkotik ürünlerden, bu dönemde yaptığı başarılı çalışmalardan benim zaten bahsetmeme gerek yok.

* Ajansların haberlerine baktığımız anda zaten bizim hem terörle mücadelede hem de illegalite ile mücadelede ne kadar başarılı olduğumuz ortadadır. Bu ifadeleri ben hoş bulmadığımı ben buradan tekrar söylemek istiyorum.

* AK Parti’nin illegalite ile hiçbir işi olmaz. Bizim geçmişimize bakabilirsiniz. Bu alanlarda neler başardığımızı görebilirsiniz. Bundan önceki dönemlerde de birtakım illegal yapıların iftiraları oldu.

“FUAT AVNİ DENEN İSİM FETÖ’YE HİZMET EDİYORDU”

* Fuat Avni sosyal medya hesabını Türkiye’nin gündeminde tutmak için muhalefet partileri elinden gelen gayretleri gösterdi. Fuat Avni denen sosyal medyadaki bu isim FETÖ terör örgütüne hizmet ediyordu.

* Muhalefet bunu kullanmaktan hiçbir zaman çekinmedi. Şimdi de aynı şeyi görebiliyoruz. Türkiye’den kaçmış illegal bir faaliyet içerisinde olduğu geçmişten beri kamuoyunun bildiği bir insanın açıklamalarına göre siyaset yapılmaz.

* Biz siyasetimizi millete hizmet etmek, millete hizmet üretmek üzerine yapıyoruz. Bize o çamuru bulaştırmanızı ben doğrusu kabullenemem. Bu doğru bir yaklaşım değildir.

PAKDEMİRLİ: SÜLEYMAN SOYLU’YA SORU SORMAMIZ ABESLE İŞTİGAL OLUR

Bakan Bekir Pakdemirli ise AA muhabirine şu yanıtı verdi:

* Benim üzüldüğüm bir şey var. Gerçekten hangi partiden olursa olsun, bir hükümetin bakanı, sonuna kadar vatanı, milleti ve bayrağı için çalışır.

* Bizim Süleyman Soylu kardeşimizden şüphemiz yok. Bununla ilgili kendisine soru sormamız abesle iştigal olur.

* Zaten kendisi de TRT’ye çıkıp çok doyurucu açıklamalar yaptı. Konuşanların geçmişlerine bakarak hangisini ciddiye alınacağının kamuoyu takdirine bırakmak lazım.

MUHABİRİN İŞİNE SON VERİLDİ

Söz konusu sorunun ardından AA'dan yapılan açıklamada muhabirin işine son verildiği aktarıldı. 

AA'dan yapılan açıklama şöyle:

"Bir basın toplantısında muhabir kriterleri ile basın-meslek ilke ve ahlakıyla uyuşmayacak şekilde soru soran ve bu sırada kendi sosyal medya hesabından canlı yayın yaparak bu siyasal propaganda eylemini icra eden Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan'ın iş akdi fesh edilmiştir.

Basın toplantısını kendi sosyal medya hesabından canlı yayınlayarak, "Haber temelli her türlü bilgi veya istihbarat., kaynağı ne olursa olsun, Ajansla paylaşmadan ve yayınlanmadan, kişisel hesaplarından duyurmazlar." ilkesini çiğnemiştir.

Adı geçen şahıs, bu eylemiyle, Anadolu Ajansı'nın iş sözleşmesindeki "Çalışanlarımız tarafsızlık, doğruluk ve güvenilirlik ilkelerini zedeleyecek veya kurumsal bütünlüğüne gölge düşürecek ya da maddi veya manevi kayba uğratacak nitelikteki haber, fotoğraf, görüntü, görüş ve yorumlardan uzak dururlar." maddesini de ihlal etmiştir.

Şahıs hakkında herhangi bir terör örgütüne üye olup olmadığının araştırılması amacıyla da nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı'na ihbarda bulunulmuştur.

Ayrıca 'Gri Pasaport' ve 'Basın Kartı`nın iptali konusunda ilgili kurumlara Turan hakkında bildirim yapılmıştır."

AA muhabirinden iki bakanı şoke eden soru


Yorumlar (43)
Hüseyin 1 yıl önce
Doğruyu sorunca suç mu neden adam gibi cevap verememiş bakan beyler ah ülkem ne hallere düştü
Trabzon 1 yıl önce
Uyuşturucu mafyasına bulaşan siyasetci kim acaba??
Gokhan61 1 yıl önce
Adam olmadiklarindan olabilirmi
davut 1 yıl önce
Dostar tarihte yargılanmayan kimse yoktur. Bizim tarihimizde de yoktur. İnönü, Demirel, Özal, Menderes, Ecevit, Erbakan gibi. O sebeple isteyen mezdeke açınp gerdan kırsın ama kaçışı yok. Olmamıştır.
Vatandaş 1 yıl önce
Gerçek bir gazeteci çıkıyor ınsanların cevabını beklediği soruları soruyor ama sonuç görevine son veriliyor.geldigimiz durumun özeti .şimdi yukarıda bir bakanımız diyor ki "geçmişte illegal faaliyetler içinde olduğu kamuoyu tarafından bilinen bir kişinin " söylemi nerede bakarsan tutarsız.evet kamuoyunun çoğu bu kişinin kim olduğunu biliyordu.ama siz ve yandaşlarınız bilmiyordu.çünkü menfaatiniz ortaktı ne zaman çıkarlarınız çatıştı şimdi suç örgütü lideri oldu.lutfen aklımızla daha fazla dalga geçmeyin.i
Memleketin hali 1 yıl önce
Son 10 yilda okudugum en dogru yorum. Memleketin irzina gecip coluk cocugu uyusturucu muptelasi yapanlar beyefendi.bir tane soru soran gazeteci suikastci..oh ne ala memleket..istedigin terorist olsun istedigin vatansever 2 dudaginin arasinda...aciyorum coluk cocuga cok rezil bk ulke biraktik sovecekler bize.ve Zalimler icin yasasin cehennem
davut 1 yıl önce
Akpliler bunlar daha iyi günleriniz. Yargı yargı yargı
Bilenbiri 1 yıl önce
Eren Bülbül sana ne hatırlatıyor....
Kadrolu......!
Yasar 1 yıl önce
Şovmen muhabir Cevabını almış.
Misafir 1 yıl önce
Senin gibi cebine üç kuruş girince mutlu olanlar yüzünden ülke gümledi gerçi sen bugünde almışsındır tütün paranı yarın Allah kerim kesin haberi bile okumamışsındır
Borabay 1 yıl önce
Fetö ile beraber yürüyen yollarda, Süreç var PKK Ma dokunma, diyenlerin mafya ortaklarına methiye sunmaları gayet normaldir.
Bilenbiri 1 yıl önce
Muhabir değil provakatör..onu işe alan derhal soruşturulmalı.....!
Trabzon 1 yıl önce
Bakan soylu ülkeye son yıllarda çok değerli hizmet etti. Buna canım gönülden inanırım. Eğer mafya ağızlarına inanarak bakana saldıranların vicdanlarına şüphe duyarım. Bu tam pkk ve hdp sevicilerin bakanı önemsizleştirme tuzağı. Neyse bakan soylu ya buradan tavsiyem. Meyve veren ağaç taşlanır. İnşAllah motivasyonunu bozmadan devam. Arkandan gerçek irade var... Yalnız yürümeyeceksin...
61 1 yıl önce
Sadece hemşerimiz olduğu için severim ama oni içerden bitirmeye çalışıyorlar maalesef ayrıca particiliği bırakın çözüm(hainlik)süreci hala akıllarda.
Yaşar cakir 1 yıl önce
Soylu adam gibi adamdir
Borabay 1 yıl önce
Fetö ile beraber yürüyen yollarda, Süreç var PKK Ma dokunma, diyenlerin mafya ortaklarına methiye sunmaları gayet normaldir.
Ich 1 yıl önce
Trabzonlu diye imamoğluna sahip çıkıp, soyluyu görmezden gelen trabzonlular nerede? Soylu trabzonlu değil mi? İmamoğlu gibi koftiden iki Trabzonspor muhabbeti yapmadı diye soylu trabzonun çocuğu değil mi?
ŞEHRİ TRABZON 1 yıl önce
İmamoğlu nu 16 milyon seçmiş,Soylu kim atanmış memur
davut 1 yıl önce
Trabzon çocuğu hak yemez, hakkını yedirmez. Kimsenşn namusu üzerinden yorumda da bulunmaz
Garip38 1 yıl önce
John dundar versiyonu sözde gazeteci hak ettiği şekilde muamele görmüş
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@