Genç ve nitelikli belediye başkanları görmek istiyoruz

2019 yerel seçimlerine çok fazla zaman kalmamasına rağmen adaylar henüz netleşmedi. Mevcut belediye başkanları yeniden aday gösterilecek mi gösterilmeyecek mi bunun endişesi içerisinde. 

Halk bazı belediye başkanlarına tepkili ve yeniden aday gösterilirse kesinlikle oy vermeyeceğini söylüyor, partililer de bu söylemleri yakından takip ederek genel merkeze bilgi veriyor.

Tabi bu süreçte de ne kulisler dönüyor, ne kulisler… 

Kamu kurumlarını, sivil toplum kuruluşlarını ve yerel halkı ziyaret ederek bir siyasi partinin adayı olabilmek için çabalayanlar da cabası.

Nedense hiç genç belediye başkan adayı ya da kadın belediye başkan adayı göremiyoruz. Oysa siyasi partiler seçim dönemlerinde genç ve kadın seçmenin peşinde.

ençlere ve kadınlara bu kadar güvenirken; ‘yok o daha genç belediye başkanlığı yapamaz, belediye başkanlığını kadın yürütemez’ cümlesini nasıl anlamak gerekiyor bilmiyorum.

Gençlere ve kadınlara belediye başkanlığı yapamaz diyenler; ‘Şu kadar asfalt yaptım, şu kadar beton döktüm, şu kadar deniz doldurdum’ diyor. Vay be ne kadar da övünülecek bir şey gerçekten değil mi? 

Halkın da tam olarak bunlara ihtiyacı vardı, çözdünüz!

Yahu belediyeler sadece asfalt ve beton yapmak için mi vardır? Köylere halkın parasıyla yol yapıp sonrasında kamera karşısına geçip ‘yol yaptım’ diye övünen belediye başkanlarımız var. Sanki asli görevi manavlık ama halka faydalı olmak için gitmiş yol yapmış. 

Arkadaş geçin bu basit söylemleri…

Kimin oy potansiyeli var, kimin ekonomik durumu yerinde seçimlerde ayakta durur, kimin sülalesi geniş gibi kriterlerle belirlediğiniz belediye başkanları sizlere ancak belediye kazandırır. 

Halk olarak biz artık bunları duymak istemiyoruz, alışagelmiş cümlelerinizden de eylemlerinizden de gerçekten sıkıldık.

Biz daha eğitimli, daha kültürlü, sanata daha çok önem veren, kısacası biz kalkınmış bir il ve ilçe istiyoruz.

Bu seçimlerde engelli vatandaşlarımızı düşünüp proje geliştiren, kadınların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda yatırım yapan, gençleri göz ardı etmeyen, işsizliğe çözüm bulmak adına ile veya ilçeye fabrika kazandıran, halkı denizden uzaklaştıran değil denizle bütünleştiren belediye başkanlarına oy vermek istiyoruz. 

Toplumun bütün kesimleriyle iletişim halinde olarak ayrıştırmadan herkese eşit davranan genç ve geleceği gören belediye başkan adayları görmek istiyoruz.

 Sadece şu örneği vermek istiyorum; İngiltere’nin başkenti Londra’nın kuzeyinde Enfield’da belediye meclis başkanı 29 yaşında bir kadın. Bize ne İngiltere’den demeyin çünkü Meclis Başkanı Nesil ÇALIŞKAN bir Türk ve Londra’daki 32 Bölge içerisindeki en genç başkan. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
çolakoğlu
çolakoğlu - 2 ay Önce

kesinlikle her satırınıza katılıyorum. büyükşehir belediye başkanından hiç ama hiç memnun değiliz. eskiden çevreillerden vatandaşlar trabzona gezmeye gelirlerdi, şimdiyse biz gezmeye orduya gidiyoruz. adamlar çağ atlamışlar. bizim belediye başkanı da etrafı trapark yapıp milletin cebinde ki 5 tl yi nasıl alırım hesapları yapıyor. haçkalıbaba devlet hastanesi üstgeçidin de ne yürüyen merdiven var ne de asansör var. hastaneye hizmet eden üstgeçidi ne yaşlılar kullanabliyor ne de engelli vatandaşlar. ama sizin dediğiniz gibi yollara betonlar döküldü. şehrimiz çağ atladı...

Erhan EROĞLU
Erhan EROĞLU @çolakoğlu - 2 ay Önce

Yorumunuz için teşekkürler.

On
On - 2 ay Önce

güzel bir yazı olmuş.

Erhan EROĞLU
Erhan EROĞLU @On - 2 ay Önce

Çok teşekkür ediyorum.

mehmet
mehmet - 2 ay Önce

Hangi taraftan olsun, a k p limi yoksa , sizin sevmediklerinizdenmi.

Erhan EROĞLU
Erhan EROĞLU @mehmet - 2 ay Önce

Mehmet Bey Merhaba; ne demek istediğinizi anlamadım fakat ön yargıyla yazımı okuduğunuzu düşündüm. Kimsenin yanında ya da karşısında değilim, bilginiz olsun.

banner426

banner432

banner454

banner443

banner441

banner393