Koronavirüs hastası hayatını kaybetti, yakınları doktorlara saldırdı

Gaziantep'te koronavirüs tedavisi gören bir kişinin hayatını kaybetmesi sonucu yakınları, hastane ihmali olduğunu iddia ederek doktora saldırdı. Olayda 4 polis memurunu yaralanırken, 5 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep 12.09.2020, 23:05
Koronavirüs hastası hayatını kaybetti, yakınları doktorlara saldırdı

Gaziantep Şehitkamil Devlet Hastanesi'nde koronavirüs tedavisi gören yakınlarının hayatını kaybetmesi sonucu bir grup, hastane çalışanlarını suçlayarak, yoğun bakım servisini basıp, doktora saldırdı. Olayda 4 polis memuru hafif şekilde yaralandı, 5 kişi gözaltına alındı.

HASTANE İHMALİ OLDUĞUNU İDDİA EDİP DOKTORA SALDIRDILAR
Olay, öğleden sonra Şehitkamil Devlet Hastanesi'nin yoğun bakım servisi bölümünde meydana geldi. 3 gündür koronavirüs nedeniyle Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi gören Halil K., doktorların tüm çabasına rağmen yaşamını yitirdi. Halil K.'nin yakınları ise ölümde hastane ihmali olduğunu iddia ederek doktora saldırdı. Saldırı karşısında doktor ve diğer sağlık çalışanları kendisini odaya kilitledi. Grup, yoğun bakımı servisinin camlarını kırdı. Bu sırada bazı tıbbi malzemeler zarar gördü.

4 POLİS YARALANDI, 5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Olayı görenler durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen çok sayıda polis ekibi kalabalığı havaya ateş açarak dağıttı. Arbede sırasında 4 polis hafif şekilde yaralanırken, 5 kişi ise gözaltına alındı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@