banner560

06.11.2019, 11:29

Ey Avrupa kim faşist?

Almanya’da  Düren Amatör Liginde 13 Ekim 2019 tarihinde oynanan TUS  Langerwehe/SV Kürdistan Futbol karşılaşması öncesi askerlerimizin “Barış Pınarı operasyonu”  protesto etmek için iki futbol takımın açtığı “Faşist Türkiye-Rojava’ya Özgürlük ” pankartının peşini bırakmaya niyetim yok.

Başta Düren Karadenizliler Derneği Başkanı  Trabzonlu hemşerimiz Feyzullah Yurtsever olmak üzere  konun takipçisi olan dernek başkanlarına ve vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum.

Düren’de yaşayan 10 bine yakın Türkünde tepkisinin aynı olduğunu düşünüyorum.

Sessiz kalanları da anlıyorum

Basında, derneklerde, sivil toplum kuruluşları da baskı altında

Ne yazık ki bu olay ulusal basına taşınmak istenmedi sosyal medyadan paylaşım yapanlar bile tehdit edildi.

Tepki koymak ve bunu seslendirmek elbet te öyle kolay değil.

Avrupa’da yaşayan gurbetçilerimizin nasıl zorluklar içinde yaşam mücadelesi verdiklerini hele şu süreçte anlatmaya gerek yok sanıyorum.

Pusuya yatan terör sevicileri bir fırsatını bulup kin ve öfkelerini kusmak istiyor.

Bize düşen sağ-duyulu olmak ve onların oyununa gelmemek elbet.

Fakat üzerinde ay-yıldızla birlikte  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olduğu fotoğrafla ülkemizi aşağılayan bu ırkçı yaklaşıma tepkisiz  de kalamayız.

O pankart bayrağımıza ülkemize vatanımıza yönelik çirkin bir protestodur.

Üstelik Almanya’da ister amatör ister profesyonel bütün statların girişine “Faşizme ve terörizme spor sahalarında izin yok” levhası asılıdır.

Peki bu nasıl bir yüzsüzlük.

Kim yada kimler bu pankartı organize edipte sahaya çıkartıp dakikalarca tutturdu.

Futbolcularımızın gol sevinci sonrası asker selamına soruşturma açan UEFA neden bu olayı görmezden geliyor.

Maskesini cebinde taşıyan Avrupa işte bu kadar ikiyüzlü ve sorumsuz.

Konu yakın zaman içinde 100 bin kişinin yaşadığı Düren Belediyesi Yabancılar Meclisinde görüşülecek.

İktidar partisi ve muhalefet partisi ile birlikte 18 kişilik bir grup var.

İçinde 7’e yakın Türk Derneklerinin de olduğu Yabancılar Meclisinden bu pankarta kınama çıkması ve kulüplerin cezalandırılması gerekir.

Dürendeki STK’lar ve Uyum Meclisi üyeleri bir araya gelerek söz konusu eylemin kabul edilir bir tarafının olmadığı ortaya koymalı.

Buradan bu ülkenin bir evladı Ahmet Külekçi olarak Almanya Köln Konsolosumuz Barış Ceyhun Erciyes’e bir çağrıda bulunmak istiyorum.

Sayın konsolos derhal bu kulüpler hakkında dava açmalı ve bu pankart orta yerde kalmamalı.

Düren Almanya amatör takımda oynayan bu iki takımın eline bu pankartı kim verdi?

Kimler neden sessiz kaldı.

Karşılaşmanın hakemi nasıl oldu da yaşananlara duyarsız kaldı?

Saha gözlemcileri neden bu pankartı raporlarına geçirmedi?

Futbol sahalarında kardeşlik ve dostluk duyuları hakim olması gerekirken böylesine ırkçı yaklaşımlar kimseye bir şey kazandırmaz.

Bu yaşananlar Alman hükümetini de zan altında bırakmıştır.

Alman-Türk dostluğuna yakışmamıştır.

Almanya Futbol Federasyonu Düren’de üstelik daha öncelerde yaşanan bu tür eylemlere yönelik nasıl bir tavır aldı doğrusu merak ediyorum

Ey Avrupa kim insan?

Ey Avrupa kim insan?

Yorumlar (3)
orkun /beşirli 2 yıl önce
AHMET ABİM MÜTHİŞ BİR TESPİT BU HABERİ YEREL DE VE ULUSALDA GÖREMEDİK.DUYARSIZ KALMMAK GEREK
Sami Uzunarslan 2 yıl önce
Biz bırakalım başkalarının hal ve tavırlarına kendimize bakalım. Ülkede rezillikler kepazelikler artık dünyanın her yerinde alay konusu olmaya başlamış ülkede basın özgürlüğü kalmamış daha doğrusu basın kalmamış yerine yalakalık yarışı yerleşmiş. Demokrasi tarih olmuş hukuk adalet paspas olmuş hala bazı utanmazlar yüzsüzler ülkenin bu rezil durumunu savunmaya çalışıyorlar. Önce millet olarak kendimiz adam olmalıyızki başkalarını eleştirmeye hakkımız olsun önce aynaya bakmalıyız öyle içi boş hamasi laflarla kem küm etmemeliyiz önce ülkemiz üzerindeki bu karanlık örtüyü kaldırmalı ülkemizi aydınlığa kavuşturmalıyız. Bunları başarmak içinde öncelikle sizin gibilere medyada gazetecilik falan yaptırılmamalıdır gerçekten kafası çalışan aydın insanlara medyada görev verilmelidir. Cahil insanlarla ülke hiçbir ilerleme gösteremez aksine hergeçen gün daha geriye gideriz daha kötü durumlara düşeriz bugün olan bu. Ülke düzelecekse önce medyası düzelmelidir. Toplumun gelişmesi medyadan başlamalıdır.
melek-karşıyaka mahallesi 2 yıl önce
AHMET BEY DUYARLILIĞINIZ VE ÜLKENİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNE YÖNELİK GÖSTERDİĞİNİZ DURUŞ TAKDİRE ŞAYANDIR YAZINIZI OKUDUM VE BU DURUŞUNUZU BİR KEZ DAHA GÖRDÜM.FAKAT NE YAZIK Kİ BU DURUM KİMSENİN UMRUNDA DEĞİL OANA ÜZÜLDÜM

Gelişmelerden Haberdar Olun

@