Şehit babası idam istedi

Şehit polis memuru Yakup Sürücü’nün babası FETÖCÜ’lere tepki göstererek idam istedi.

Erzurum 18.03.2017, 16:44
Şehit babası idam istedi

Erzurum’da 18 Mart şehitlerini anma etkinliğinde 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda şehit olan polis memuru Yakup Sürücü’nün babası FETÖCÜ’lere tepki göstererek idam istedi.

Erzurum’da ‘15 Temmuz Şehitleri 18 Mart Şehitlerine Yürüyor’ anma programı kapsamında Karskapı Şehitliğinde tören düzenlendi. Törene Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çelik, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Erzurum Şube Başkanı Recep Akgül, şehit aileleri, gaziler ve öğrenciler katıldı.

Çelenk sunumunun ardından yapılan saygı atışı ile başlayan anma programı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla devam etti. Güneş Cami İmamı Muhammet Aktaş tarafından yapılan duanın ardından ziyaretçiler şehitliklere kırmızı ve beyaz karanfil bıraktı.

“Böyle toplanır çok ağlarsınız”

Bu sırada etraftakilere seslenen 15 Temmuz şehidi Yakup Sürücü’nün babası İbrahim Sürücü, “Bizim bombamızla bizim çocuklarımızı vurdular. Yoksa böyle toplanır çok ağlarsınız. Asılacaklar onlar. Benim çocuğum vatana kurban olsun ama benim bombam beni vurdu. Bunlar asılacaklar yoksa çok ağlarsınız böyle” diyerek tepki gösterdi. Daha sonra törende görev yapan polislerden birisinin kolunu tutan baba Sürücü, “Bunun anası babası belki de aç susuz beslemiş. Hep can yakıyorsunuz can yakmayın. Vatan zamanı, sevda zamanı” dedi. Anne Çiğdem Sürücü ise, mahkemeye çıkarken takım elbise giyerek kravat takan FETÖ sanıklarına, “Öyle kravat takıp da önümüze çıkmasınlar. Onların hakkı birer tane urgan” dedi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@