Sıcaklar arttı bayide klima kalmadı

Mevsim normallerinin üzerinde devam eden hava sıcaklığı nedeniyle, Elazığ'da bir çok klima satıcısında klima kalmazken, vatandaşlar vantilatörlere yöneldi.

Elazığ 01.08.2017, 11:24
Sıcaklar arttı bayide klima kalmadı

Meteorolojinin uyarısının ardından artarak hissedilen hava sıcaklığı nedeniyle, Elazığ'da klimaların neredeyse tamamı tükendi.

Klima bulamayan bazı vatandaşlar ise vantilatör alarak serinlemeye çalıştığı öğrenildi.

Hava sıcaklığının 40 derecenin üzerinde seyrettiği Elazığ'da klima satışlarında patlama yaşandı.

Kent merkezinde klima satışı yapan beyaz eşya bayileri, talebi karşılamakta güçlük çekiyor.

Bir çok iş yerindeki klimalar tükenirken, bazı iş yerlerinde de bir kaç tane klima kalması dikkat çekti. Klimaya bulamayan veya pahalı geldiği için alamayan vatandaşlar ise vantilatörlere yöneldi. Bazı vatandaşlarda klimaların olduğu camilerde serinliyor.

Havaların ısınması sebebiyle klima satışlarında artış olduğunu belirten beyaz eşya satıcısı Ahmet Aksoy, "Klima reyonumuzda sadece 1 modelimiz kaldı. Tahminen 1 yada 2 gün içinde bunu da satarız. Klima olmayınca da vatandaşlarımız vantilatöre yöneliyorlar. Şuanda vantilatör satışlarımızda çok fazla. Şuanda bizde vantilatörde kalmadı" dedi.


Aşırı sıcakların gelmesiyle birlikte soğutucu ürünlerde talep patlaması olduğunu dile getiren beyaz eşya satıcısı Volkan Ünal ise, "Arkadaşlarımızın bazıları stoklara yetişemedi. 1 ay kadar daha talep gelecek. Tüketicilerimiz çok talepte bulunuyor. Ürününün hızlı bir şekilde almak istiyor ama servislerimizde yetişmekte zorluk çekiyor. Biz bunu beklemiyorduk. Satışı biraz daha az bekliyorduk" ifadelerini kullandı.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@