Eşi ve çocuğu gözünün önünde öldü - O anları böyle anlattı

Elazığ depreminden yaralı olarak kurtarılan kişi acı gerçeği anlattı.

Eşi ve çocuğu gözünün önünde öldü - O anları böyle anlattı

Elazığ merkezdeki Sürsürü Mahallesi’nde bulunan Dilek Sitesi’ndeki 9 nolu apartman depremde yerle bir oldu. 8 kişiye mezar olan apartmandan, 20 kişi sağ kurtulurken, enkaz altındaki 9 kişinin arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Deprem anında Dilek Sitesi’ndeki apartmandan yaralı olarak kurtulan Hüseyin Civerek o anları anlattı. 

Depremde eşi 46 yaşındaki Ayşe Civerek ile 9 yaşındaki çocuğu Muhammet Salih’i kaybeden acılı baba, 13 yaşındaki oğlu Zekariye Civerek ile AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı.

Elazığ’da engelli statüsünden Öğretmen Sıdıka Avar Kız Teknik Ve Meslek Lisesi’nde memur olarak çalışan Hüseyin Civerek’in Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde tedavisi devam ediyor.

Civerek o anları şöyle anlattı: “Ev sallanmaya başlayınca çıkmak için koridora yöneldiğimiz anda, duvarlar üzerimize yıkıldı. Ailecek kolonların arasında kaldık. Benim sırtım ve ayaklarıma kolon düşmüştü. Kalkamıyor, hareket edemiyordum. Herkes bağırıyordu. Eşimin üzerine duvar geldi ve orada ezilerek gözlerimin önünde hayatını kaybetti. Büyük çocuğumla küçük çocuğum da duvara sıkışmıştı. Küçük oğlum bağırarak öldü. Kurtaramadım onu. Büyük çocuğumla beni AFAD ekipleri 1-2 saat sonra kurtardı. Ben, ‘yardım edin, imdat imdat!’ diye çok bağırdım. İnsanların bağırma sesleri geliyordu betonların arasından.”

“Yıkılan evi 2011’de satın almıştım” diyen Civerek, “Hâlâ parasını ödüyordum. Benim acım çok büyük. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Devletimiz bizi yalnız bırakmasın” dedi. (Milliyet)

Eşi ve çocuğu gözünün önünde öldü - O anları böyle anlattı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Er
Er - 4 hafta Önce

Allah sabır versin kardeşimize gerçekten bu örneği görünce çok şükür etmek lazım

SIRADAKİ HABER

banner513