Elazığ'daki depremde son durum: 31 ölü 1607 kişi yaralı

Elazığ'daki depremde 31 kişi hayatını kaybetti, 1607 kişi yaralandı

Elazığ'daki depremde son durum: 31 ölü 1607 kişi yaralı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Elazığ merkezli meydana gelen depremde bin 607 kişinin yaralandığını ve depremin ardından toplam 640 artçı sarsıntının olduğunu bildirdi.

AFAD’dan yapılan açıklamada, AFAD koordinasyonunda yürütülen müdahale faaliyetleri sonucunda, enkazdan sağ kurtarılan kişi sayısının 45 olduğu ve hayatını kaybeden kişi sayısının ise 31 olduğu yer aldı. Açıklamada, depremden sonra bin 607 kişinin hastanelere başvurduğu belirtildi.

AFAD, yaptığı açıklamada Elazığ'daki deprem sonrası müdahale ve iyileştirme çalışmaları devam ettiğini bildirdi. Açıklamada, Elazığ ili Sivrice ilçesinde, 24 Ocak 2020 tarihinde saat 20.55’de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle büyüklüğü 4’ün üzerinde olan 20 artçı sarsıntının meydana geldiği ve toplam artçı sayısının 640 olduğu yer aldı.

AFAD’dan yapılan açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı;

“AFAD Başkanlığı tarafından bölgeye 7 bin 505 çadır ulaştırılmış olup; ihtiyaç duyulan çadırların dağıtımı ve kurulumu tamamlanmıştır. Hasar tespit çalışmaları kapsamında bin 521 bina analiz edilmiştir. Şu ana kadar yapılan hasar tespit çalışmalarının sonucu aşağıda sunulmaktadır. Deprem bölgesinde yürütülen çalışmalarda 3 bin 433 arama kurtarma personeli ile diğer çalışma gruplarından 192 personel görev yapmaktadır. Profesyonel ekiplere, 108 kişiden oluşan STK ve gönüllü ekipleri de destek vermektedir. Elazığ şehir merkezinde halihazırda 3 bina enkazında arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir. Çalışmalar toplam 3 bin 733 personel, 554 araç, 17 arama kurtarma köpeği ve 5 hava aracıyla devam etmektedir. İhtiyaç durumunda kullanılacak iş makineleri, AFAD koordinasyonunda görevlendirilirken, bölgede AFAD koordinasyonu dışında herhangi bir iş makinesi çalıştırılmamaktadır.”

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2020, 14:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
DuRsUnTeMeL
DuRsUnTeMeL - 1 ay Önce

Tabi insan çok üzülüyor teknolojinin bu kadar ilerlediği bir çağda Elazığ’daki görüntüler acı verici! Ülkemizde insana verilen değer! Sanki dersin o bölgede yaşayan insanların kaderinde ölüm varmış gibi Ülkeyi yönetenler tarafından demeç veriliyor 12 yaşındaki çocuğun 1:5 yaşındaki çocuğun kaderinde ölüm mi varmış? Bir ülkeyi yöneten 18 senedir yöneten cumhurbaşkanının ağzından çıkan kelimeler bunlar... Japonyada da deprem oluyor neden oradaki insanlar ölmüyor niye onların kaderlerin de ölüm olmuyor?? çünkü insana değer veriyorlar. Gitmiş orda insanlara masal anlatıyor. Yazık günah Allah’la inşAllahla maşAllahla bu işleri yürütüyor. İstanbulu yöneten Türkiye’yi yönetir diyordu kim diyordu cumhurbaşkanı diyordu İstanbul Büyükşehir belediye başkanı Elazığ’a gidiyor bir medya kuruluşu aramı bir sefer göstermiyor bu ne biçim bir ülke ne biçim bir adalet ayıptır günahtır yeter artık insanların yakasından düşün.

SIRADAKİ HABER

banner513