Ekrem İmamoğlu’na baba dostundan uyarı

Hasan Güven ile karşılaştım.

Hasan amca siyaseti iyi bilir, iyi okur.

İl genel meclisi üyeliği yaptı.

ANAP’ın en güçlü döneminde yöneticiydi.

Hatta arada Hasan İmamoğlu ilçe Başkanı iken Hasan Güven yardımcısıydı.

Evet yanlış duymadınız.

Ekrem İmamoğlu’nun babası.

Konu Ekrem İmamoğlu’na geldi..

İlk verdiği pozu konuştuk.

*

Hani şu CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yanında olduğu.

Başkan olarak o pozla çıkmıştı karşımıza ilk..

Dediki; “Ekrem’in babası MHPlidir. Kökü MHP’dir.”

Ve devam etti konuşmasına;

“Babası arkadaşımdı, ilçe başkanıydı. Bende ona karşı bir MHP kökenli birini çıkardım. Kadromuz yoktuki. Ne yapabilirdim? Neyse Başkan seçildi. Hasan İmamoğlu kaybetti. Değerli bir insandı.”

Lafı böyle usul usul..

Sokuştura sokuştura..

O baştaki meseleye getirdi.

Ekrem İmamoğlu’nun Canan hanımla pozuna..

Konunun en vurucu yerine geldi.

*

“Bak” diye bir irkti beni önce, sonra devam etti;

“Ben ilçe başkan yardımcısı oldum. Hasan İmamoğlu gitti. Yerine desteklediğimiz başkan seçildi, oturdu. Daha ilk yönetim kurulu toplantımızda bir dosyayı önümüze koydu. Yeni başkan hemen kendisine bir görev biçmiş, bizim haberimiz yok. Meğer her şeyini ayarlamış. Önüme doğru uzatarak, ‘Hapiste arkadaşlarımız var. Onlara destek olacağız. Sen bunu halledersin!’ diyerek dosyayı gösterdi. Bende, ‘Bu binaya biz bir tuğla koymaya geldik. Sen buradan bir tuğla almaya gelmişsin. Eğer böyle başlarsan burada bina da kalmaz, arsa da..’ diyerek yüzüne karşı söyledim. Sonra tabi öyle şeyler gündeme gelmedi. Benim ağırlığım daha fazlaydı çünkü.. Genel merkezden karar aldırdım, yönetim kurulu kararları genel merkezce onaylanmadan asla uygulanmayacak!”

Böyle devam ederken, tane tane anlatırken..

“Ya şimdi ne alaka?” gibisinden çıkıştım.

Hasan amca, “Dur bak şimdi?” diye öteledi beni..

Hemen daldı tekrar, “İlk pozunu Canan Kaftancıoğlu ile vermesi, onu yayına alması, bana o dönem önüme dosya koyan ilçe başkanını hatırlattı. Çocuğun işi zor. Sırtında yükü ağır. Tuğla koymaya gelenler yanında değil. Tuğla almak isteyenler yanında. Benim gibi de şansı yok! Ya onların dediklerini yapacak yada… Sevdiğim bir hemşerim. Üzüldüm böyle görmeye..” diyerek yüzünü ekşitti.

*

Evet mevzu anlaşıldı.

Hasan Güven’in o kareyi okuması böyle..

Peki siz nasıl okudunuz?

Ekrem İmamoğlu’nun gerçekten yükü ne kadar ağır..

Ve bu yükü taşır mı?

Ne kadar benziyor değil mi?

Hasan amca anlatırken aklıma şu anda AK Parti’nin yapısı geldi.

ANAP’ın kadrosu yokmuş MHPlilerle birleşmişler.

Yönetici kadrosuna MHPlileri almışlar.

Kritik noktaları birlikte taşımışlar.

E öyleyse;

Bugünkü AK Parti, MHP birleşimi, geçmişteki ANAP-MHP birleşiminden yaşanan sorunlardan, hatalardan, sonuçlarından ders alıyorlar mı?

O dönemleri iyi analiz eden bir siyasetçi, “Yahu biz şu yanlışları yapmayalım” der mi?

Bence der..

YORUM EKLE
YORUMLAR
DuRsUnTeMeL
DuRsUnTeMeL - 6 ay Önce

Ak partinin ak partililerin bütün gayesi bu seçimlerde hırsızlık yapamadılar büyükşehirleri kaybettiler hazmedememezlik buradan başlıyor. canan Kaftancıoğlu tıp doktoru dört dörtlük bir kişiliğe sahip iftira atarak hiçbir yere varamayacaklar. akp toplumu böldü insanları kutuplaştırdı hırsızlık normalleşti hukuk yok edildi. Neymiş Canan Kaftancıoğlu neden İmamoğluyla aynı karede poz vermiş kimle verse hoşlarına gider di haramilerle mi? Ayıptır ayıp soğanın patatesin patlıcanın kuyruklarını konuşalım ekonomi kendini belli ediyor bu şekilde bunlar konuşulsun. Veyahut akp’nin yaptığı yolsuzluklar konuşulsun bu ülkede yaptığı hırsızlıklar konuşulsun tayyip erdoğan babasının parasıyla yapmıyor bu işleri milleti vergi manyağı yapmış.

doğan yıldız
doğan yıldız - 6 ay Önce

sana köşe yazısı yazdırana yazık

FIRTINA 61
FIRTINA 61 - 6 ay Önce

bu köse yazarı arkadaşa bir şeyler yazmaya değmez vaktimizi boşa harcamış oluruz...yalaka hat safhada...koltuk kaygısı böyle bir şey...acizzzzz....

Hamza Bayraktar
Hamza Bayraktar - 6 ay Önce

SEÇİM İPTAL OLSUN YÜZDE 60 İLE SEÇİLİR İMAM OĞLU CANANLARI YANINDA BARINDIRMAZ GELECEĞİN CUMUR BAŞKANI TRABZONLU OLARAK GURUR DUYUYORUM KISKANANLAR GITSIN TÜRK OLMAYANLARLA BARABER OLSUN

Oktay
Oktay - 6 ay Önce

Levent Bey.Ben bu Fotoğrafi hiç beğenmediğimi,herşeyin açik Seçik ortada olduğu bir Kare.Ben Trabzonlu bir Evladimizin Istanbulu yönetecek olmasi ile Gurur duydum.Sağ Seçmen olmam birşeyi değiştirmez.Canan Kaftancioğlu nun Fikirleri,görüşleri,Türk insanina ve Inançli insanlara bakiş açisini attiği Twittler ve açiklamalari ile zaten biliniyor.Kimse aksini söylemesin.Isteyen açsin okusun.InşAllah Sayin Imamoğlu,bunlara Yem olmaz.Ya Imamoğlu,kendine verilen emirleri yerine getirecek,ya da ilk first da onuda harcarlar.

Oktay
Oktay @Oktay - 6 ay Önce

Şunuda eklemek istiyorum.Istanbul Belediylerinin Başkanlarinin bir çoğu Trabzonlu.Trabzon demek,Başli başina bir Devlet demek,Trabzonlu insanlar da,Nadir bulunan,Vatansever,Milliyetçi,Nezih,Mücadeleci,Ülke nin Kaderini her zaman belirleyen insanlar demek tir.Küçük bir Şehiriz,lakin etkimiz büyük.
Sadece Trabzonsor konusunda Sinifta kaldik:-)

ağasarlı
ağasarlı - 6 ay Önce

tipik hemşerisinin ayağını aşağıya çekme , biraz gazeteci olun.istanbula trabzondan bakmayın burdan bakın. sonra gelip başkanım başkanım diye ağlamayın. konjektör değişiyor. İmamoğlu barajın kapaklarını kırdı sel oldu istanbuldan anadoluya akıyor. uyanık olun hemşerinize sahip çıkın

Tursun
Tursun - 6 ay Önce

Yazar arkadasa sormak lazim 17 yillik iktidar icin ima bile olsa tek bir elestirel yaziniz var mi acaba..imamogluna bes yasindaki cocuk muamelesi cekmissin aklinca..geciniz bunlari

Yılmaz
Yılmaz - 6 ay Önce

Seçim iptal edilecek zaten ucbes gün baskancilik oynasın zararı yok

DuRsUnTeMeL
DuRsUnTeMeL @Yılmaz - 6 ay Önce

İçine sinecek mi? Yazıklar olsun sizin gibi düşünen hemşerilerime TrabzonSpor düşmanlarına tapmayı bırakın.


banner472

banner441