7m

7m

hyundai

tamfinans

Yeni Maliye Bakanı Nebati'den Asgari ücret açıklaması

Bütçe görüşmelerinde konuşan Bakan Nebati'den asgari ücret mesajı.

Ekonomi 09.12.2021, 20:17 09.12.2021, 20:22
Yeni Maliye Bakanı Nebati'den Asgari ücret açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Meclis'teki bütçe görüşmelerinde bakanlık ve bakanlığa bağlı kuruluşlarla ilgili Genel Kurul'a hitap etti. Konuşmasında asgari ücrete değinen Nebati, "Herkesin beklentilerini karşılayacak bir artış yapmayı planlıyoruz." dedi.

TBMM'de, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı bütçelerinin görüldüğü oturumda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, asgari ücretle ilgili çalışanları sevindiren bir mesaj verdi.

MİLLİ GELİR

Cari açıkla ilgili müjdeli rakamlar verileceğini söyleyen Bakan Nebati, "Bu yılın sonunda cari açığın milli gereli oranının yüzde 2,6'nın altında gerçekleşmesini bekliyoruz. Cari açığın milli gelire oranı noktasında yıl sonunda inşallah müjdeli rakamları paylaşacağız." diye konuştu.

ENFLASYON

Enflasyonla ilgili konuşan Bakan Nebati, "Enflasyonla mücadele konusunda önümüzdeki dönemde de para ve maliye politikalarının güçlü eşgüdümü ile mal ve hizmet piyasalarında rekabet ve verimliliği artıracak yapısal tedbirleri hayata geçirerek ve kalıcı olarak düşük seviyelere indireceğiz." dedi.

ASGARİ ÜCRET MESAJI

Son günlerin en çok merak edilen konusu olan asgari ücrete de değinen Bakan Nebati, "Asgari ücrete ilişkin görüşmeler devam etmekte. Herkesin beklentilerini karşılayacak bir artış yapmayı planlıyoruz. İşçi kardeşlerimiz rahat etsin." ifadelerini kullandı.
Bakan Nebati'nin konuşmasından öne çıkanlar:

"YENİDEN DEĞERLEME ORANINI YÜZDE 25'E DÜŞÜRÜYORUZ"

"Türkiye'nin küresel ticaretten alacağı pay artacak. Eylül itibariyle cari açık 2020 sonuna göre 16,6 milyar dolar iyileşti. Vazgeçilen kamu geliri sayesinde enflasyonu 5.3 puan azalttık. 2022 yılına ilişkin Motorlu Taşıtlar Vergisi tutarlarına uygulanacak yeniden değerleme oranı yüzde 36,2 olarak duyurulmuştu ama Cumhurbaşkanımız yetkisi çerçevesinde yeniden değerleme oranını yüzde 25'e düşürüyoruz. Aralık ayının ikinci yarısından itibaren kuraklıktan zarar gören 651 bin üreticimize toplamda 2,6 milyar TL kuraklık desteği ödemesi yapacağız."


Yorumlar (6)
Misafir 6 ay önce
Bir zamanlar fetönün çaycı sıydı şimdi maliye bakanı. Yaparsa AKP yapar dedikleri kadar varmış????
Kemal 6 ay önce
fetö ve terörist ekibi maalesef bertaraf edilmedi. Bir kere kolkola girdin mi onlarla, ellerinde belgelerin olur, videon olur. Seçimde iktidar değişmedikçe fetö denen terör örgütünden kurtulmamız imkansız maalesef
Fatih 6 ay önce
Belkide büyük bir oyunun içindeyiz , bilmiyoruz maalesef
Raif 6 ay önce
Ben diyorum ner 3400 kimse ucuk rakamlar beklemesin malesef yok öyle oldu yok böyle oldu bunu uygun gördük diyecekler asgariye birtek etki edersen 2023 secimlerini eder onu düşürnür bilama daha yükseltebilirler yoksa halkı düşündüklerinden yapmazlar
Osman 6 ay önce
Aman hocam, zam yapmasınlar biz ona da razıyız..
Akcaabatlilar 6 ay önce
hani fetöcüler hapisteydi bu neden burda.adamin fetöyla onlarca resmi var.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@