banner518

"İran'da yatırım için iyi bir potansiyel var"

İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Hossein Saberi TTSO'yu ziyaret etti.

Ekonomi 25.09.2019, 11:59
"İran'da yatırım için iyi bir potansiyel var"

İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Hossein Saberi, İran'da yatırım için iyi bir potansiyel olduğunu, Türk iş adamlarının İran’da yatırım yapmasının kendilerini mutlu edeceğini belirtti.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasını (TTSO) ziyaret eden Saberi, Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu ile bir araya geldi.

Hacısalihoğlu ile bir süre sohbet eden Saberi, İran-Türkiye ilişkilerinin gelişmesi için tüm gücüyle çalışacağını ifade etti.

"İran'da yatırım için iyi bir potansiyel var"

Saberi, İran'dan Trabzon'a turist ve iş adamlarının geldiğini anlatarak şöyle devam etti:

"İran'da da yatırım için iyi bir potansiyel var. Türk iş adamlarının İran'da yatırım yapması bizi mutlu eder. Turizm geliştiği için otel yatırımları iyi bir fırsattır. Ayrıca petrokimya ve petrol ürünleriyle ilgili yatırımlar yapılabilir. Türkiye'nin gelişmesini kendi ülkemizin gelişmesi gibi görüyoruz. Ben de görevde olduğum süre içinde kardeşlik bağının güçlendirilmesi için elimden geleni yapacağım."

"UMARIZ Kİ TİCARETİMİZ VE İLİŞKİLERİMİZ ARTAR"

Hacısalihoğlu da yeni göreve başlayan Başkonsolos Saberi'ye görevinde başarı temennisinde bulunarak, "Umarız ki sizin döneminizde iki ülke iş birliği gelişir, ticaretimiz ve ilişkilerimiz artar." dedi.

"İran'da yatırım için iyi bir potansiyel var"

Trabzon'un ekonomisiyle ilgili de bilgilendirmede bulunan Hacısalihoğlu, "Trabzon'da bazı yatırımları olan İranlı iş adamları var. Onlara elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. Biz de zaman zaman İran'daki turizm fuarları ve çeşitli etkinliklere katılarak başta turizm olmak üzere ilişkilerimizi güçlendirmeye çalışıyoruz." diye konuştu. 

Konuşmaların ardından Hacısalihoğlu ve Saberi, ziyaretin anısına karşılıklı plaket ve hediye takdiminde bulundu.

Saberi, daha sonra TTSO Özel İpekyolu Müzesi'ni de gezerek, tarihi eserler hakkında bilgi aldı.

"İran'da yatırım için iyi bir potansiyel var"


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@