Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'tan kadro müjdesi! 5 bin kişi

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Bakanlığının 2 bin, kurumiçi özel sınavla 3 bin kadroya atama yapılacağını duyurdu.

Ekonomi 23.10.2020, 18:22
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'tan kadro müjdesi! 5 bin kişi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Bakanlığının 2 bin, kurumiçi özel sınavla 3 bin kadroya atama yapılacağını duyurdu.

Albayrak, twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yarından yılbaşına kadar tedricen alım ilanlarına çıkacaklarını belirterek, "Bakanlığımız 2 bin, kurum içi özel sınavımızla 3 bin kadroya atama yapacağız." ifadelerini kullandı.

Kendilerini buraya getiren sabır ve istikrarı daha ileriye götürecek olanın ise insan kaynağı olacağına dikkati çeken Albayrak, paylaştığı grafikte ise şu bilgilere yer verdi:

"500 hazine ve maliye uzman yardımcısı, 15 hazine ve maliye müfettiş yardımcısı, 1000 gelir uzman yardımcısı, 175 vergi müfettiş yardımcısı, 300 defterdarlık uzman yardımcısı, 10 stajyer hazine kontrolörü olmak üzere toplam 2 bin kişilik alım ilanlarına çıkıyoruz. Kurumiçi defterdarlık uzmanlığı için 1500, gelir uzmanlığı için 1500 olmak üzere toplam 3 bin kadro ataması." 

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'tan kadro müjdesi

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'tan kadro müjdesi


 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
Hüseyin günaydın 12 ay önce
Özel sınav yapılacaksa daha milleti kpss sınavına sokuyorsunuz gelsin torpiller alınacak kişiler belli
Süleyman 12 ay önce
Alınacaklar belli olduğuna göre sınav yapıpta neden insanları strese sokarlar.
yakun 12 ay önce
Bu kişiler neden KPSS ile alınmıyor da; özel sınavla alınacak? Kendi adamlarını alacak olduğu çok açık. Bir iktidar değişikliğinde; böyle sınavlarla işe alınan herkes işten atılması gerekir.
kadir 12 ay önce
sınav demek maddi gelir demek :) alışın artık bunlara
Trabzonlu 12 ay önce
AKP üye olan mahalle teşkilatları yaşadı aynı bekçilerin işe alınması gibi.. AKP dışında olanlar avuçlarını ovuştursun. Başka ülkelere müracaat.. :))

Gelişmelerden Haberdar Olun

@