banner556

FİSKOBİRLİK'ten fındık fiyatı kararı! 50 kuruş daha fazla

FİSKOBİRLİK üreticilerden fındıkları piyasa fiyatının 50 kuruş üzerinde alacağını duyurdu

Ekonomi 14.08.2020, 11:43
FİSKOBİRLİK'ten fındık fiyatı kararı! 50 kuruş daha fazla

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Birlik ortağı olan tüm üreticilerin fındığının üye kooperatifler tarafından piyasa fiyatının 50 kuruş üzerinde alınacağını bildirdi.

Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada, faaliyet gösterdikleri her bölgede fındık alımı için hazır olduklarını belirterek, "Kooperatiflerimiz ve birliğimiz bu yöndeki çalışmalarını eksiksiz tamamladı. Şimdi sıra üretici ve ortaklarımızda." ifadelerini kullandı.

Lütfi Bayraktar, Birliğe ortak üreticilerin ürünlerinin üye kooperatifler tarafından, yüzde 50 randıman hesabı usulüne göre hesaplanarak piyasada oluşan fiyatın 50 kuruş üzerinde alınacağını bildirdi.

Geçen günlerde yeni bir kampanya başlattıklarını belirten Bayraktar, şunları kaydetti:

"Tüm fındık üreticilerimizin FİSKOBİRLİK'e ortak olmasını, fındığına ve Birliğine sahip çıkmasını istiyoruz. FİSKOBİRLİK ne kadar güçlü olursa üreticilerimiz de o kadar güçlü olur. Birlik kalkınırsa üreticilerimiz de kalkınır. Tüm üreticilerimizi bunun bilinciyle hareket etmeye, FİSKOBİRLİK'e ortak olmaya ve fındığını vermeye davet ediyoruz."

Yorumlar (10)
beengütrabzon 6 ay önce
siz önce eski odemedıgınız borclarınızı verin....dedemin 15 sene onceki fındık parasını vermerdınız...surekli marketlerinize yonlendiriyosun.. cok ayıp...kesinlikle fisko fındık satmam
Sedat 6 ay önce
Üretici sevinir şimdi de adama sormazlar mı sana güven var mı? Artık senin ismin kaldı, işlevini BİZZATİ iktidar tırpanladı. Ayrıca bu karar geçmişte TMO fındık işine ilk sokulduğu sene bende 50 kuruş fazlasına alıyorum deyip, devlet yetki vermediğinden dolayı topu atmakla başladı. Başkanının satmadığı mülk kalmadı, ne yapıyorsun diye soran da yok. Nasılsa rekolte de yok, piyasa artacak, sen de ortaya çıkıp ben yukselttim diyeceksin.
murat başkan 6 ay önce
fiskobirlik yetkilileri yıllardır adınıza yapılan haberlerin ardından hep aynı yorumlar varken bunlara kayıtsız kalmak çok acı.. eski defterleri önce kapatın sonra güven gelecektir..
AlcaTraz 6 ay önce
Şecim loading.....
Adalet 6 ay önce
Hangi hakla istiyorsun findigi zamaninda findik haric her isle ugrasiyordu fiakobirlik market sigorta vb gibi sektorler hadi canim cüsssss
Mustafa 6 ay önce
Geçen sene fındık satışı için Giresun entegre tesisindeki alım yerinde piyasa fiyatı 16 lira 50 kurusken 15 lira 50 kuruş fiyat verdiler, piyasa fiyatı bile vermediler. ben de gittim tüccara sattim. Yani 50 kuruş fazla fiyata alıyoruz koca bir yalan.
Bana fındık parası yerine zorla yağ verdiniž paramı verin 1500 kilo fındığım var size satarım 6 ay önce
Para yerine yağ verdiğiniz paramı verin
Saf Koylu 6 ay önce
gecen sene kocaali deki tesisinize findik satmak istedim alamayiz yogunuz baska zaman bakariz senin findigjn 1 ton az senle ugrasamayiz gibi ifadelerle karsilastim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@