BDDK'dan bankalara: Öteleme taleplerini karşılayın

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), bankalardan, vade tarihi yıl sonuna kadar olan ödemelere ilişkin öteleme taleplerini kabul etmesini istedi.

Ekonomi 08.07.2020, 11:30
BDDK'dan bankalara: Öteleme taleplerini karşılayın

 Korona virüsü salgını nedeniyle bankalar, yüksek seviyeden faiz işleterek mart ayından itibaren kredi kartı ve kredi ödemelerini 3 ay ötelerken, bu sürenin dolmasının ardından BDDK’den bir açıklama daha geldi. BDDK, müşterilerin limitlerine bloke konulması konusunda da uyarıda bulundu.

BDDK, salgın sonrası normalleşme döneminde finansal kurumlara bireysel ve ticari müşterilere kolaylık sağlayacakları konuları bildirdi.

BDDK açıklamasında, “Bireysel ve ticari müşterilerin vade tarihi 2020 yıl sonuna kadar olan ödemelerine ilişkin öteleme talepleri karşılanmalı. Mevcut kredi limitlerine haklı ve somut gerekçeler olmaksızın bloke konulmamalı, limitlerin kullanıma hazır tutulmasına özen gösterilmeli” denildi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
K.Atamer 1 yıl önce
Bu ülkenin mimarlar odası ve baroları asla ve asla milli menfaatlerine en ufak bir katılımı olmamıştır ve olmayacaktırda.Nerde bir illegal bir yapılanma hemen hamiliğe yeltenme eylemi.Komple kapatılsa inanıyorum ki ülkemizin en menfaatli sonucu olur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@