7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Bakanlıktan Asgari Ücret açıklaması! İşte Devletin vazgeçtiği tutar

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan asgari ücretteki vergi düzenlemesi hakkında açıklama yapıldı.

Ekonomi 03.07.2022, 12:57 03.07.2022, 13:18
Bakanlıktan Asgari Ücret açıklaması! İşte Devletin vazgeçtiği tutar

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2022 yılının başında asgari ücrette yapılan vergi düzenlemesiyle ilgili, "Bu düzenlemeyle devletimiz toplamda 57,8 milyar TL vergiden feragat etmiştir. Temmuz ayından itibaren asgari ücretin net 5 bin 500 TL'ye çıkarılmasıyla birlikte çalışanlarımıza sağladığımız bu vergi istisnalarında da 32,8 milyar TL'lik bir artış gerçekleşerek toplam maliyeti 90,6 milyar TL'ye yükselmiştir" açıklamasını yaptı.

Asgari ücretteki vergi düzenlemesine ilişkin açıklama geldi!

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "2022 yılı başında tüm ücretlilerin asgari ücrete kadar olan kısmından gelir vergisiyle damga vergisini kaldırmıştık. Bu düzenlemeyle devletimiz 49,1 milyar TL gelir vergisi, 8,7 milyar TL damga vergisi olmak üzere toplamda 57,8 milyar TL vergiden feragat etmiştir. Temmuz ayından itibaren asgari ücretin net 5 bin 500 TL’ye çıkarılmasıyla birlikte çalışanlarımıza sağladığımız bu vergi istisnalarında da 32,8 milyar TL’lik bir artış gerçekleşerek toplam maliyeti 90,6 milyar TL’ye yükselmiştir.

Asgari ücretteki vergi düzenlemesine ilişkin açıklama geldi!

Devletimiz, istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden güçlü ekonomisiyle tüm bu maliyetleri rahatlıkla karşılayabilecek bir konumdadır. Dün olduğu gibi bugün de ekonomimizdeki büyümenin sürdürülebilir, dengeli ve kapsayıcı olmasını; tabana ve tüm vatandaşlarımıza yayılmasını önemsiyor, tüm adımlarımızı bu doğrultuda atıyoruz" denildi. 


Yorumlar (4)
vatandaş 2 ay önce
SORU: Asgari ücret 5.500.-, açlık sınırı 6.500.-....nasıl olacak....CEVAP: Bayrağı indiremezsiniz, vatanı bölemezsiniz, ezanı susturamazsınız....
Salpazari 2 ay önce
mükemmel yorum,bu söylemlerle iligimizi kuruttular.
Barış 2 ay önce
rezillik yemin ediyorum aÇlık sınırının altında bi asgari ücret kabul edilemez ! bu akp nin ayıbıdır !
Nazmi Kır 2 ay önce
Bu hepimize YSE olarak geri döner

Gelişmelerden Haberdar Olun

@