7m

7m

hyundai

Bakan Bilgin'den son dakika asgari ücret açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücretle ilgili açıklama yaptı. Bakan Bilgin yaptığı açıklamada, "Toplumun, işçilerin beklentilerini karşılan ciddi bir asgari ücret artışı yapacağız" dedi.

Ekonomi 11.12.2021, 22:02
Bakan Bilgin'den son dakika asgari ücret açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret ve 3600 ek gösterge konularında açıklamalarda bulundu.

Bakan Bilgin'in açıklamaları şu şekilde:

"BİR BAYRAM HAVASI YARATACAK"
"Toplumun, işçilerin beklentilerini karşılan ciddi bir asgari ücret artışı yapacağız. Düşük gelirli asgari ücretle çalışanlar için bir bayram havası yaratacaktır.

"6 MİLYON CİVARINDA ASGARİ ÜCRETLİ İŞÇİMİZ VAR"
Asgari ücretle çalışan bazen 15 ila 20 milyon çalışan işçi var deniyor. Bu rakamlar doğru değil. Yaklaşık 6 milyon civarında asgari ücretli işçimiz var.

3600 EK GÖSTERGE KONUSU
3600 ek gösterge meselesini teknik olarak toplumda hakkaniyet duygusunu zedelemeyecek şekilde ele alıyoruz. Önümüzdeki hafta komisyonumuzu toplayacağız. Sonra da yüce meclise göndereceğiz. Sizin takdirinizle bu meseleyi bir vaat olmaktan çıkardık, sözleşmenin anlamı 2022 yılında uygulamaya sokacağız diye imzaladık. Meclise geldiği zamanda meclisin gereğini yapacağına inancımız tamdır."


Yorumlar (3)
SUKENARLI 6 ay önce
İyice işi şova dönüştürdünüz. Ayıptır be. Bu zamlardan sonra 4 olsa ne olur, 5 olsa ne olur?
Ahmet 6 ay önce
Neden bayram havası yoksa 6000 Tl.mi olacak. Bayram havası AKP hükümetinin bir an önce defolup gitmesidir.
MISAFIR 6 ay önce
Çocuğuma mont ve kıyafet almaya çıktım çıkmaz olaydım asgari ücreti 10.000 yapamıyorsan konuşma bakan konuşma süs en ucuz erkek montu 400 lira bot fiyatlarını zaten demiyorum bize en büyük bayram artık sizin ebediyen siyasetten uzak kalmanizdir

Gelişmelerden Haberdar Olun

@