banner539

banner526

banner533

banner513

Bakan Albayrak'tan ihtiyaç kredisi açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'Temel İhtiyaç Kredisi' tahsislerine ilişkin açıklamada bulundu.

Ekonomi 15.04.2020, 10:38
Bakan Albayrak'tan ihtiyaç kredisi açıklaması

Bakan Albayrak, "Temel İhtiyaç Kredisi tahsislerinin Cuma günü başladığını duyurmuştuk. Bugün itibariyle 2,1 milyon vatandaşımız 12,1 milyar liralık kaynak tahsis edilmiş oldu" dedi.

Bakan Albayrak'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

10 bin TL limitli Temel İhtiyaç Desteği kapsamında tahsislerin Cuma günü başladığını ifade etmiştim. Pazartesi günü itibari ile 2,1 milyon vatandaşımıza toplamda 12,1 milyar TL’lik kaynak tahsis edilmiş oldu. Vatandaşlarımızın özel bankalarla yaşadıkları sıkıntıları biliyoruz.

Bu dönemde vatandaşlara destek olmayı geçtik, mevduatını bozdurana, kredisini yapılandırmak isteyene fahiş maliyetler çıkarıldığını duyuyoruz. Bu asla kabul edebileceğimiz bir şey değil. Bu konunun titizlikle üzerine gideceğimizin bilinmesini isteriz.

Milletin ihtiyacı olan maskeyi stoklayanlar, gıdayı saklayanlar ne ise, vatandaştan topladığı parayı, en çok ihtiyaç olan dönemde millete sunmak yerine stoklayanlar da aynıdır. Süslü reklamlar bu yapılanı gizleyemez.

Dengelenme sürecinin kazanımları sayesinde, Ekonomik İstikrar Kalkanı gibi kapsamlı bir tedbir setini çok hızlı bir şekilde devreye aldık. Tıpkı Kovid-19 salgınıyla olduğu gibi, salgının ekonomik etkileri ile mücadelede de, erken tedbir, hızlı karar, etkin uygulama ve etkili mücadele sergiledik. Ve en başarılı ülkeler arasında olduk.

Hiçbir uluslararası kurum ya da kuruluştan destek yada yardım talebinde bulunmadan süreci yönetiyoruz.

Yorumlar (1)
Aristo 7 ay önce
O kredi işini ğeç adamı olana veriyorlar sicile bakıyor zaten sicili düzğün olanın ya sizin ğibi paraya krediye ihtiyacı yok yada istediği özel kamu farketmez her bankadan alabiliyor bu kredi hesapta corona dan dolayı böyle imkanı olmayan vatandaşlara destek olsun diyeydi nerde artı maske stoklayanda sizsiniz bir maskeyi dağıtamadınız satışı da yasak ee sizde vermiyorsunuz ne yapacağız boş konuşma bir şey diyeceğim ayıp olacak şindi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@