YGS'ye girecekler dikkat! Açıklandı...

YGS'ya giresec olan adayların sınav giriş yerleri açıklandı.

Eğitim 02.03.2017, 14:16
YGS'ye girecekler dikkat! Açıklandı...

YGS giriş yerleri biraz önce açıklandı. YGS sınav giriş yerlerinin bu hafta içerisinde resmi site üzerinden erişime açıldı. YGS sınav giriş belgeleri yayınlandığı andan itibaren binlerce aday ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden sınav giriş belgelerini sorgulama şansı elde etti.

12 Mart 2017 tarihinde saat 10.00’da uygulanacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  internet adresinden edineceklerdir.

Bina girişinde yoğunluğa yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri ve sınavdan en az 1 saat önce sınavın yapılacağı bina önünde hazır bulunmalarısınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir.

DİKKAT!  Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Adaylar, saat 09.45’ten sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@