alexa metrics

banner560

banner572

Vali Yavuz'dan öğretmenler günü mesajı

Trabzon Valisi Yücel Yavuz öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Eğitim 23.11.2016, 14:26
Vali Yavuz'dan öğretmenler günü mesajı

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Yavuz, mesajında, Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928'de Millet Mektepleri Başöğretmenliği'ni kabul etmesinin 88. yıl dönümünü, 1981 yılında kabul edilen Öğretmenler Günü’nün ise 35. yıl dönümünü kutladıklarını ifade etti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Milletleri kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet, henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır." ifadesini anımsatan Yavuz, şöyle devam etti:

"Türkiye’nin aydınlık geleceğinin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi sevgi eliyle, ilim ve irfan ışığının aydınlığında donatarak geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için fedakarca çalışan öğretmenlerimiz, dünyanın en kutsal mesleklerinden birisini yerine getirmektedirler. Bilgi orijinli amansız bir güç yarışının yaşandığı günümüz dünyasında, bu yarışın galibi hiç şüphesiz ki iyi eğitilerek mücehhez kılınmış insan gücüne önem veren milletler olacaktır."

Çağın, bilişim çağı olduğuna dikkat çeken Yavuz, "Bilgiyi ve teknolojiyi üretemeyen, kullanamayan toplumlar, hem ekonomik hem kültürel hem de siyasi alanda geride kalmaya mahkumdurlar. Bu yarışta en büyük sorumluluk ve görev de öğretmenlerimize düşmektedir. Öğretmenlerimiz sayesinde medeni dünyada hür, onurlu ve muteber bir millet olarak daha iyi noktalara ulaşacağımıza en ufak bir endişemiz yoktur." ifadelerini kullandı.

Ülkenin teminatı genç nesilleri üstün gayretlerle yetiştiren, hayatın her konumunda ve anında toplumun bir adım önünde olan, hep daha iyiyi hedefleyen öğretmenler sayesinde geleceğin çok daha aydınlık olacağını ifade eden Vali Yavuz, şunları kaydetti:

"Öğretmenlerimizin verdiği eğitimle, özgür düşünen, bağımsız karar verebilen, yeniliklere açık, özgüven sahibi, problem çözme yeteneği gelişmiş, milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş, demokratik değerlere bağlı bireyler yetişeceğine, ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşacağına ve gelecek nesillerimizin yarınlara daha güvenle bakabileceğine yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, emekli ve halen görevde olan öğretmenlerimize huzurlu bir yaşam diliyorum."


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@