alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Üniversitelerin sıralaması belli oldu! İşte KTÜ'nün URAP puanı

Üniversitelerin sıralamalarını yapan URAP'ın 2021-22 Ekim sıralaması açıklandı. URAP listesinde Karadeniz Teknik Üniversitesi 18. sırayı aldı

Eğitim 24.10.2021, 14:05
Üniversitelerin sıralaması belli oldu! İşte KTÜ'nün URAP puanı

Haber61 Haber Servisi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü bünyesinde kurulan ve Türkiye ve dünya üniversite sıralamalarını yapmayı toplumsal hizmet olarak gören bir kurum olan URAP (University Ranking by Academic Performance), Türkiye sıralaması açıklandı.

KTÜ 18. SIRADA

Yükseköğretim kurumlarını akademik başarıları doğrultusunda değerlendirebilmek için bilimsel metotlar geliştirmek ve yapılan çalışmaların sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmak amacıyla kurulan URAP tarafından yapılan açıklamada Karadeniz Teknik Üniversitesi 596,87 toplam puanla 121 devlet üniversitesi arasında 18. sırada yer aldı.

596,87'lik toplam puanlama, 129,89 makale puanı, 140,38 atıf puanı, 136,09 bilimsel döküman puanı, 131,87 doktora puanı, 58,65 öğretim üyesi-öğrenci puanından oluştu.

Listede ilk sırayı Hacettepe Üniversitesi, ikinci sırayı Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve üçüncü sırayı da İstanbul Teknik Üniversitesi aldı.

Bu yıl, üniversitelerin akademik performansını özetleyen URAP, açıkladığı 2021-2022 Türkiye sıralamasında, Clarivate Analytics/InCites ile YÖK’ün yayımladığı veriler kullanıldı.


Yorumlar (6)
BOZKURT 1 ay önce
KTÜ nün önünde yer alan 17 Üniversitenin 3 tanesini yazdınız.Bir zamanlar Türkiyenin birkaç Teknik Üniversitesinden biri olan KTÜ nasıl o kadar geriye düşüyor ? Herşeyi kendilerinin yaptığını iddaa edenler çıkıp bunu da açıklasınlar.
ahmet 1 ay önce
Özellikle verimsiz üretmeyen akademisyen kadrosu nedeniyle geride maalesef
Turgay 1 ay önce
Bir zamanlar kaçıncı idi şimdi ne hale gelmiş. Yazık.
xxx 1 ay önce
ayarlı da başkan....ktü de kim... kadrolar amice oğlu dayi oğlu hla usağı dolmuşşş...bu gidişle sona iner ve sonu hak edebilir yani
Serdar 1 ay önce
Rezalete gel, kapasite ve imkan bakimindan turkiyede ilk 5 de olmasi gerek universite yerlerde surunuyor. Doldurun es dost akraba ilk 50 ye girersiniz seneye
hakan 1 ay önce
yakın zamana kadar ilk 10 da idi. hemşericilik, partizanlık, tarikatçılık güzelim okulu bitirdi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@