Trabzon Üniversitesi'nde yeni gelişme! Onay çıktı

Trabzon Üniversitesi’nde yeni bölüm ve programlar açılıyor.

Eğitim 02.04.2020, 15:10 02.04.2020, 15:19
Trabzon Üniversitesi'nde yeni gelişme! Onay çıktı

Haber61 - Haber Servisi - Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Trabzon Üniversitesi’nde (TRÜ), İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi bünyesinde beş, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde üç yeni bölüm ve bu bölümlere bağlı olarak 17 yeni anabilim dalı ile Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu’nda bir yeni program açılmasına onay verdi.

TRÜ Rektörlüğü'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, Üniversitenin; İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi bünyesinde “Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü (İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı), Psikoloji Bölümü (Deneysel Psikoloji Anabilim Dalı, Uygulamalı Psikoloji Anabilim Dalı, Sosyal Psikoloji Anabilim Dalı ve Gelişim Psikolojisi Anabilim Dalı), Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü (Yönetim Bilimleri Anabilim Dalı, Siyaset ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı, Kentleşme ve Çevre Sorunları Anabilim Dalı ve Hukuk Bilimleri Anabilim Dalı), Sosyoloji Bölümü (Uygulamalı Sosyoloji Anabilim Dalı, Toplumsal Yapı ve Değişme Anabilim Dalı, Kurumlar Sosyolojisi Anabilim Dalı, Genel Sosyoloji ve Metodoloji Anabilim Dalı) ve Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü (Uluslararası Ticaret ve Lojistik Anabilim Dalı); Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde “Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü (Acil Yardım ve Afet Yönetimi Anabilim Dalı), Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü (Gastronomi ve Mutfak Sanatları Anabilim Dalı) ve Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü (Yönetim Bilişim Sistemleri Anabilim Dalı) ile Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu’nda “Aşçılık Programı” açılmasının uygun görüldüğü bildirildi.

Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “YÖK tarafından, talebimiz üzerine açılmasına onay verilen yeni bölüm, anabilim dalı ve programlara ilişkin çalışmalara ilgili birimlerimizce başlanmış olup, gerekli hazırlıkların tamamlanmasıyla birlikte öğrenci alımını da gerçekleştireceğiz. Bu vesile ile, Üniversitemiz bünyesine kazandırılan yeni bölüm, anabilim dalı ve programların başta Üniversite camiamız ile öğrencilerimiz olmak üzere, şehrimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, bu önemli kararın alınmasında başta YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. M.A. Yekta Saraç ve kurul üyeleri olmak üzere emeği ve katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Trabzon Üniversitesi'nde yeni gelişme! Onay çıktı

Trabzon Üniversitesi'nde yeni gelişme! Onay çıktı
 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
Gökhan 1 yıl önce
Of ve Çaykaralı Hocalarımız için yeni istihdam alanı. Harika. Açın açın!
zafer 1 yıl önce
"ARKADASLAR... AVRUPA ILKADIMI ATTI...BELCIKA DA LIGLER TESCIL EDILDI. "BRÜGGE"YI SAMPIYON ILAN ETTILER. DARISI "TRABZONSPOR UN BASINA"
gürkan 1 yıl önce
halk eğitim kursları gibi......
H. A. 1 yıl önce
2020 yılı için tüm üniversiteye on araştırma görevlisi kadrosu veren yök bi zahmet bu kadar bölümde nasıl hoca istihdam edecek

Gelişmelerden Haberdar Olun

@