Trabzon'da mahalle sakinleri okulu yeni döneme hazırladı

Trabzon'un Arsin ilçesindeki Harmanlı İlk ve Ortaokulu, mahalle sakinlerince el birliğiyle onarılarak yeni eğitim-öğretim dönemine hazır hale getirildi.

Eğitim 11.07.2019, 13:54 11.07.2019, 14:08

Trabzon'un Arsin ilçesinde bir araya gelen Harmanlı Mahallesi sakinleri, imece usulüyle yeni eğitim-öğretim dönemi öncesi mahallelerindeki okulun bakım ve tadilatını yaptı.

Mahallenin tek okulu olan Harmanlı İlkokulu ve Ortaokulunun Müdürü Bahadır Kaya, binadaki boya ve tamirat gibi işler konusunda mahalle muhtarı Mahmut Yılmaz'dan yardım istedi.

Kaya'nın talebi üzerine hayırsever iş adamlarıyla iletişime geçen Yılmaz, mahalle sakinlerini de harekete geçirerek, boya, tamirat ve tadilat işlerine işçilik anlamında katkılarını sağladı.

Trabzon'da mahalle sakinleri okulu yeni döneme hazırladı

Mahalle halkı, öğretmenler ve öğrenciler, el birliğiyle onarıp temizledikleri okulu 2019-2020 eğitim-öğretim dönemine hazırladı.

Okul müdürü Kaya, 11 yıllık eğitim hayatının son iki yılını Harmanlı'da geçirdiğini söyledi.

Kaya, 74 öğrencinin eğitim gördüğü okulun tamiratı için muhtar Yılmaz'ın hayırsever iş adamlarından malzeme ve boya tedarik ettiğini belirterek, "Bunlar da yetmedi, köydeki vatandaşları harekete geçirdi. Hep birlikte okulumuzu elden geçirip 2019-2020 dönemine hazır hale getirdiler." dedi.

Ailelerinin okulda çalıştığını gören öğrencilerin de yardım ettiğini aktaran Kaya, öğrencilerin yeni dönemde daha temiz ve güzel bir okula başlayacaklarını kaydetti.

Trabzon'da mahalle sakinleri okulu yeni döneme hazırladı

"MAHALLE BİZİM, ÇOCUKLAR BİZİM, OKUL BİZİM"

Harmanlı Mahallesi Muhtarı Yılmaz ise mahallede ortalama 300 hane bulunduğunu ifade ederek, okul müdüründen gelen talep üzerine ellerinden gelen desteği vermeye çalıştıklarını söyledi.

Okul müdürünün bu işe öncü olduğunu, hayırseverlerin boya ve malzemeyi karşıladığını anlatan Yılmaz, "Mahallede boyacılıkla uğraşan vatandaşlarımız okulun boyasını hayır için 'Biz yaparız' dediler. Biz de elimizden geldiği kadar hizmet yapmaya çalıştık. Mahalle bizim, çocuklar bizim, okul bizim, yapabildiysek ne mutlu bize." ifadesini kullandı.

Trabzon'da mahalle sakinleri okulu yeni döneme hazırladı

Yılmaz, çoluk çocuk, mahalle sakinleri derken herkesin okulun tamiratı için destek olduğunu vurgulayarak, "Temizliğinden getir götür işlerine kadar herkesin emeği geçti. Her şeyi devletten beklememek lazım. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Hizmetlerimiz bundan sonra da devam edecek." diye konuştu.

İŞKUR aracılığıyla okulda temizlik görevlisi olarak çalışan Semiye Akyüz de hem okulun çalışanı hem de veli olduğunu belirterek, mahalle sakinleriyle okulu yeni dönem için hazırladıklarını söyledi.

Trabzon'da mahalle sakinleri okulu yeni döneme hazırladı

Trabzon'da mahalle sakinleri okulu yeni döneme hazırladı

Trabzon'da mahalle sakinleri okulu yeni döneme hazırladı


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (6)
Fetih 7 ay önce
Büyük küçük demeden hepinizin ellerinden öpüyorum
Serkan öğretmen 7 ay önce
Türkiye'deki bütün okulların onarılması için hayırseverler para yardımı yapsın
HA_634786348 7 ay önce
Helal size. Bugün haberlerde ki doğu vatandaşarımız!!! Nedense yeni elektrik kaçak çalışmasında ayaklandılar? Onlarda bu vatanın evlatları sizde
Trabzon lu 7 ay önce
Ben 2010 sosyal bilgiler öğretmenliği mezunuyum. Atanamadığım için Anadolu Üniversitesi açıköğretim lisans havacilik yönetimi okuyorum ve son sınıftayım. Silahlı güvenlik belgem var Trabzon havalimanı özel güvenlik alımına giremiyorum.adamı oln Lise mezunları bu hafta işe alındı.
Ümit ... 7 ay önce
Önde görülme beklentisi gütmeden, reklam ve afişe pazarlığına yenilmeden samimi ve karşılıksız teşvik edenleri, emeğini esirgemeyenleri, destek verenleri tebrik ederim.
mustafa yılmaz 7 ay önce
Arsine yakışan bir davranış helal sizlere

Gelişmelerden Haberdar Olun

@