banner556

KTÜ'den flaş duyuru! Tüm dersler...

KTÜ 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı ile ilgili duyuru yaptı.

Eğitim 04.09.2020, 18:00
KTÜ'den flaş duyuru! Tüm dersler...

Haber61 - Haber Servisi - Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Eğitim-Öğretim Yöntemine ilişkin yayınladığı duyuruda  istisnalar dışında ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarındaki tüm derslerin uzaktan yapılacağını açıkladı.

Yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi;

"Yükseköğretim Kurulu’nun 13.08.2020 tarihli açıklamasında, Üniversitelerin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamaları istenmiştir. Bunun yanı sıra “kampüslerdeki öğrencilerin seyreltilmesi, hareketliliğin azaltılması” da önemli olduğu bunun için üniversitelere karar alma süreçlerinde geniş imkan tanındığı ifade edilmiş, böylece üniversitelerin fakülte ve program bazında farklı uygulamalar yapabilmeleri mümkün hale getirilmiştir. Söz konusu açıklamada, Covid-19 salgınının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programlar için yapılacak olan uygulamalara yönelik hususlarda üniversitelerin ilgili kurullarının karar vereceği belirtilmiştir. Bu kapsamda 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi için, üniversite senatosunun 03.09.2020 tarih ve 311 sayılı kararı doğrultusunda;

        1. Üniversitemizde, 2. maddede belirtilen istisnalar dışında ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarındaki tüm dersler çevrimiçi eşzamanlı (uzaktan) olarak gerçekleştirilecektir.
        2. Diş Hekimliği Fakültesi 5. sınıf ve Tıp Fakültesi 6. sınıf dersleri, pandemi koşullarına uygun olarak, yeterli sayıda gruba bölünerek yüzyüze yapılacaktır.

Yüksek Öğretim Kurulu’nun alacağı kararlar doğrultusunda eğitim-öğretim şeklinde yeni düzenlemeler söz konusu olabilecektir. Bu nedenle süreç ile ilgili sadece resmi web sayfalarımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan yapılacak açıklamalara göre hareket edilmesini önemle rica eder, sağlıklı günler dileriz."

Yorumlar (11)
adnan 5 ay önce
Bir kısım kalkınma esnafı ve bir kısım dolmuşçular öğrenci kılığında yorumlar yapmamalı. Tanıdığım hiç bir öğrenci bu karara muhalefet sergilemiyor. Sınıf ortamına tıkılmış öğrencilerle avm'yi, plajı karşılaştırmak nasıl bir zihniyet?
Asot 5 ay önce
Dogru karar. Once saglik.
ahmet aras 5 ay önce
Madem Avmler, cafeler, plajların açılmasını eleştiriyorsunuz, okulların açılmasını neden istiyorsunuz? Bir yanlışı başka yanlışla düzeltmek mümkün mü? Adamlar iyi bişey yapmışlar, tedbir almışlar, alkışlamak gerek.
murat 5 ay önce
doğru karar, pandmeibitmeden üniversitelerin açılması mantıksız, herkes kurallara uyarsa ikinci dönem açılır umarım
Sek 5 ay önce
Düğünler kınalar tatiller o biçim.
Ama üniversite açılmasına sıra geldi mi kovid.
Tam bir fiyaskosunuz bay yöneticiler.
61 5 ay önce
Avmler, cafeler, plajlar vb. mekanları açın ama sıra okula gelince açmayın. Uzaktan eğitim çok faydalı olmus gibi devam kararı almışlar. Teşekkürler ktu geleceğimize katkıda bulunduğun için.
ali osman 5 ay önce
akşam korona tablolarına bakmıyor musun kardeş?
Hayrettin 5 ay önce
KTÜ Erasmus programı ile öğrenci olan ve yurt dışından birçok öğrenciye eğitim veren bir üniversite tabii ki de önce sağlık Trabzon’da yaşayan esnafların evlerini öğrencilere kiralayan kişilerin özel yurtların hiç hoşuna gidecek bir durum olmadığı aşikar ama bizler öğrenci olarak ülkemize iyi bir birey olmanın amacını güderek okuyoruz. Bu dünyada para herşey değil önceliğimiz sağlık ve çalışmak rabbim tüm hastalarımıza şifalar versin, tedbiri elden bırakmazsak hep birlikte bu hastalığı yeneriz biraz Çinlileri örnek alsak 2-3 ayda corona falan kalmayacak ülkemizde..
Ysk 5 ay önce
Sana katılıyorum 61
insanların yoğun olduğu yerlerin devamı olduğu sürece öğrencilerin mağduriyeti bitmez
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@