7m


7m

hyundai

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin ağası Trabzonlu

658. Tarihi Kırkpınar Ağası Trabzonlu Seyfettin Selim oldu.

Edirne 15.07.2018, 16:55
Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin ağası Trabzonlu

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde ağalık ihalesi yapıldı. 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin ağası 722 bin TL bedelle, 2 altın kemer ünvanı ile 9 yıl Kırkpınar’da ağalık yapan, Trabzon Araklılı iş adamı Seyfettin Selim oldu. Kırkpınar'da bu yıl koç ihalesi rekor bedelle gerçekleşmedi.

16 Kasım 2010 tarihinde UNESCO Dünya Somut Olmayan Dünya Kültür Mirası Listesi'ne girmeye hak kazanan, tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde gelecek yılın ağası da belirlendi. 

KIRKPINAR AĞALIĞINA TEK İSİM

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ihaleyi 222 bin TL ile açtı. Tek adayın yarıştığı ihalede 658’inci Kırkpınar Ağası iş adamı 722 bin TL bedelle koçun sahibi oldu. 

İHALE 222 BİN İLE AÇILDI

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Savaşta ve barışta, zor günde iyi günde Kırkpınar Yağlı Güreşleri her zaman devam etti, bundan sonra da devam edecek. 658’inci Kırkpınar Ağalığı ihalesini şu anda başlatıyoruz. Biz, Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapan Edirne’yiz. Biz Mustafa Kemal’in kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin serhad şehriyiz. Bizim para ile pulla işimiz yoktur" dedi.

Kırkpınar’da 9 yıllık ağalık yapan Trabzon Araklılı iş adamı Seyfettin Selim, 2 altın kemer sahibi olduğunu ve bu ağalık ile birlikte 3’üncü altın kemeri hedeflediğini söyledi. 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@