Bakan Soylu’dan, Deniz Baykal’a ‘diyanet’ çağrısı

Bakan Süleyman Soylu Deniz Baykal'ın Trabzon'da söylediği sözleri eleştirdi.

Edirne 19.03.2017, 23:02
Bakan Soylu’dan, Deniz Baykal’a ‘diyanet’ çağrısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP’li Deniz Baykal’ın, Trabzon’daki sözlerini eleştirerek, “Diyanet İşleri Başkanlığı’na git de orada Peygamberimiz ile ilgili hangi sözler edilir, hangi sözler edilemez orada öğrenmen lazım” dedi. 


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tekirdağ’ın Çorlu ve Kapaklı ilçelerinde gerçekleştirdiği mitinglerin ardından helikopterle Edirne’ye geldi. Trafiğe kapalı Saraçlar Caddesi’nde kurulan platformda Edirnelilerle buluşan İçişleri Bakanı Soylu, partilileriyle buluştu.

Bakan Soylu’dan, Deniz Baykal’a ‘diyanet’ çağrısı

“BUNUN GÖSTERDİĞİ YOLDAN GİTMEYİN NE OLURSUNUZ”

Bakan Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, “Bunun gösterdiği yoldan gitmeyin ne olursunuz. Ülkemiz için gitmeyin. Milletimiz için gitmeyin. Bu doğru bir yol değildir. Bu yanlış bir yoldur. Bu milletin bugüne kadar çektiği acıların tekrar çekilmesini sağlayabilecek bir yoldur. Öte ki taraftan kimle birlikte, kimle? FETÖ ile birlikte değil mi? Bu nasıl genel başkan oldu? Kasetle oldu değil mi? Peki basit bir soru daha, kaseti kim yaptı? FETÖ yaptı değil mi? Peki niçin şimdi kol kola? Ya diyeti var, ya korkuyor başka bir şeyden ya da esir. Ey CHP’li kardeşlerim sizlere söylüyorum, uçuruma götürüyor, partinizi de ülkemizi de bir kavganın eşiğine getirmeye çalışıyor. Buna müsaade etmemek lazım” diye konuştu.

Bakan Soylu’dan, Deniz Baykal’a ‘diyanet’ çağrısı

Bakan Soylu, CHP Antalya Milletvekili Baykal’ı Trabzon’daki sözleri nedeniyle eleştirerek, “Sayın Baykal’a söyledim. Gel, Kılıçdaroğlu’nu al gel, beraber sana, partine, sana nasıl komplo kuruldu, nasıl tuzak kuruldu, nasıl bir dakika da açığa çıktın gösterelim. O da bana dedi ki ‘Ben geleyim’. Başım üzerine gel göstereceğiz. Onu da sağlayacağım zaten. Ama ben ikiniz gelsin istiyorum. Bakalım Kılıçdaroğlu’nun yüzü kızaracak mı? Bu gün kol kola olduklarının, demokrasiye nasıl tuzak kurduğunu, siyasete nasıl tuzak kurduğunu, partilere nasıl tuzak kurduğunu, nasıl ele geçirmeye çalıştığını. Ha bakın ona bir şey daha söylemek istiyorum, bak Sayın Baykal; yıllarca bu ülkede siyaset yaptın, gerilmesi gereken konular var, hiç söz edilmemesi gereken konular var. Sadece İçişleri Bakanlığı’na gelmen yetmeyecek galiba Trabzon’da öyle bir söz ettin ki Peygamber Efendimiz hakkında, sen bir de Diyanet İşleri Başkanlığına git de orada Peygamberimiz ile ilgili hangi sözler edilir, hangi sözler edilemez bu bir orada öğrenmen lazım” dedi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Satarili 4 yıl önce
Milletimiz için mi TC.leri Söktünüz? Milletimiz için mi Andımızı kaldırdınız? Milletimiz için mi İstiklal marşımızın arapça okunmasına izin verdiniz. NE MUTLU TÜRK'ÜM diyene.
hoca 4 yıl önce
soyludan soyulunlanlara hekeyeler
Satarili 4 yıl önce
Ellerinizdeki çamuru başkalarına sürmeyin
ali 4 yıl önce
soylu sen bunları söylüyorsan bir kaç sene sonra kesin chp den aday olursun senin fıtratın belli sonra dinine çok bağlısın ya hani Allah ın sıfatlarını taşıyor denmişti ya senin bir zamanlar hesap soracağın kişi için onuda diyanete götür bakalım o konuda neler deniliyor şu çok bilgili diyanette
adnan 4 yıl önce
hic supesiz devletin yanidayiz dusmana karsi biriz oy da evet ha sonra oyunu akp mhp chp ver supozizyonda ulke icin evet kavgamiz aramizda dusmana karsi biriz
Ali Papa 4 yıl önce
Sayın Soylu sizde o diyanete gitsenizde,parti propogandanızı devket imkanlarıyla yapmanızın ve bu yolla yetimin hakkını yemenizin ne kadar günah olduğunu size söyleseler ya tabi parti üyesi olmayan biri orda varsa.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@