Düzköy'de yine yangın! Yine itfaiye yok!

Trabzon'un Düzköy ilçesinde çıkan yangında bir ev küle döndü. Yasa gereği ilçedeki itfaiye araçlarının geri alınmasına öfkelenen vatandaşlar umursamazlık nedeniyle Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ni suçluyor.

Düzköy 02.08.2017, 16:43
Düzköy'de yine yangın! Yine itfaiye yok!

Trabzon'un Düzköy ilçesinde çıkan yangınlara geç gelen itfaiye sorununa vatandaş isyan ediyor. Düzköy ilçesi Büyükşehir Yasası gereği itfaiye araçları ellerinden alındığı için müdahale edemiyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nin rahatlığı ive ilçedeki vatandaşlardan büyük tepki topluyor. 

 
Trabzon’un Düzköy İlçesi Yeni Mahalle’de Ayla Akbulut’a ait evde çıkan yangınla ev kullanılmaz hale geldi. Büyükşehir Yasası ile civar beldelerde bulunan 6 itfaiye aracı merkeze çekildiği için Trabzon’dan Düzköy’e çıkan itfaiye araçları ancak yangında külleri ıslatıp geri dönüyor. Düzköy Belediyesi’nde yasa gereği itfaiye aracı bulunmadığından dolayı belediye çalışanları su tankerleri ile yangına müdahale etmek zorunda kalıyor.


Düzköy'de yine yangın! Yine itfaiye yok!


"MUSTAFA AKKAYA İÇİN DÜZKÖY'ÜN EVLADI DEDİLER AMA SINIFTA KALDI"

Konu ile ilgili açıklamada bulunan CHP Düzköy İlçe Başkanı Ahmet Bekar, “Düzköy’e bağlı beldelerde 6 itfaiye aracı vardı. Büyükşehir Yasası ile bu araçlar yasa gereği Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından alındı. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Genel Sekreter Düzköylü Mustafa Akkaya’yı, Düzköylüye tanıtırken, ‘ Düzköy’ün evladı, sizin her sorununuzu çözecek’ demişti. Ama bu Düzköy’ün evladı ne yazık ki sınıfta kaldı. Bir çok kez bu konu hakkında açıklama yapmamıza rağmen itfaiye araçlarının Düzköy’de bulundurulması talebimiz dikkate alınmadığı gibi Düzköy’ün evladı da hiçbir girişimi olmamıştır” dedi.


Düzköy'de yine yangın! Yine itfaiye yok!

"CAN KAYBI OLURSA SORUMLUSU SİZSİNİZ"

Ahmet Bekar, “Bu işle ilgili vatandaşımızın bilgisi olmadığı için sorumlusu Düzköy Belediyesi'nde olduğunu düşünmektedir. Sorumluluk yasa gereği Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ndedir. Düzköy Belediyesi’nin yangınlara müdahalesi bile bir şekilde delillerin karartılması nedeniyle hukuksal olarak engel. Büyükşehir Belediye Başkanımıza bir daha sesleniyoruz. Bu kez Allah’tan can kaybı olmamıştır. Bir yangında can kaybı olursa hukuki ve vicdani sorumlusu sizin üzerinizdedir” diye konuştu.


Düzköy'de yine yangın! Yine itfaiye yok!

 
Yorumlar (2)
gugar 3 yıl önce
bidahaki seçim belediyeyi almak için düzköylülerin canıyla malıyla oynuyorlar. belediye akp de olsa bi şekilde itfaiye aracı bulunurdu. haçkalılar buna boyun eğmemeli. vergi veriyorsak herekese eşit dağılması lazım
Mustafa 3 yıl önce
Tiski kimin aracı. CHP ilçe başkanı siyaset yapmış

Gelişmelerden Haberdar Olun

@