Yeni Zelanda canisi Tokat'a kadar gitmiş! İşte nedeni!

Yeni Zelanda canisi Tokat'ta Türk düşmanı kazıklı Voyvoda'nın kaldığı zindanı ziyaret etmiş

Dünya 19.03.2019, 20:49
Yeni Zelanda canisi Tokat'a kadar gitmiş! İşte nedeni!

Yeni Zelenda'da camiye terör saldırısı düzenleyen Brenton Tarrant'ın Türkiye'ye gerçekleştirdiği ziyaretlerin ilkinde Tokat'ta da kalmış. Tarrant, tarihte en büyük Türk düşmanlarından biri olarak tanınan Kazıklı Voyvoda'nın esir tutulduğu kaleyi ziyaret etmiş.

Yeni Zelenda'da 2 camiye düzenlediği terör saldırısıyla 50 Müslüman'ı şehit eden Brenton Tarrant'ın Türkiye'ye gerçekleştirdiği ziyaretlerin ilkinde Tokat'ta da kaldığı bilgisine ulaşıldı. Tarrant, Fatih Sultan Mehmed Han'ın emri ile Eflak Prensi Voyvoda 3'üncü Vlad'ın 4 yıl boyunca esir tutulduğu kaleyi ziyaret etmiş.

Yeni Zelenda'da düzenlenen ırkçı terör saldırısının faili Brenton Tarrant'ın, 2016 yılında Türkiye'yi iki kez ziyaret ettiği öğrenilmiş ve ziyaret noktalarının neresi olduğu konusunda araştırma yapılmaya başlanmıştı.

KALDIĞI OTELDE İNCELEME YAPILIYOR

17-20 Mart 2016 ve 13 Eylül - 25 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen bu 2 ziyaretin sonuncusunda zanlının Tokat'a geldiği öğrenildi. Tokat'ta şehir merkezinde bulunan bir otelin 403 numaralı odasında kaldığı öğrenilen teröristin kaldığı otelde ve odasında İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından inceleme yapıldığı bilgisine ulaşıldı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
Hakan 3 yıl önce
Şu adamın adını yazıp durmayın. Şöhret yapıyorsunuz onu. Terörist demeniz yeterli.
Söğütlü 3 yıl önce
Herif tam bir faşist terörist ama kılıçdaroğlu tek kelime eleştirmeden ‘İslam kaynaklı terör’ diyor...
TEMEL DOGRU 3 yıl önce
atamin surati tam bir terörist i andiriyor, bu dünyada olmasada ahirette Allahdan bu adami bana göstermesini dileyecegim
hasan 3 yıl önce
ne bulmayı düşünüyorlar acaba

Gelişmelerden Haberdar Olun

@