7m


7m

hyundai

Ukrayna'dan müzakere açıklaması; Rusya'yla yer ve zamanı görüşüyoruz

Rusya'nın Ukrayna topraklarına girip başkent Kiev yakınlarına dayanmasının ardından Ukrayna tarafından çözümle ilgili bir açıklama yapıldı. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski'nin Basın Sözcüsü Sergiy Nikiforov, Ukrayna ve Rusya'nın müzakerelerin yeri ve zamanı konusunda istişareleri sürdürdüğünü duyurdu.

Dünya 26.02.2022, 09:08
Ukrayna'dan müzakere açıklaması; Rusya'yla yer ve zamanı görüşüyoruz

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'nin Basın Sözcüsü Sergiy Nikiforov, ülkesinin Rusya'nın müzakere teklifini reddettiği iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirterek, iki ülkenin görüşmelerin yeri ve zamanı konusunda istişarelere devam ettiğini bildirdi.

"UKRAYNA MÜZAKERE İÇİN HER ZAMAN HAZIR"

Nikiforov, Facebook'tan yaptığı açıklamada, ülkesinin ateşkes, barış ve müzakere için her zaman hazır olduğunu ve bunun onların değişmeyen pozisyonu olduğunu ifade etti.

"YER VE ZAMANI GÖRÜŞÜYORUZ"
 
Müzakere teklifini reddettiklerine ilişkin açıklamaların doğru olmadığını ifade eden Nikiforov, "Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in teklifini kabul ettik. Şu saatlerde taraflar müzakere sürecinin yer ve zamanı konusunda istişarelere devam ediyor." değerlendirmesini yaptı.

Nikiforov, müzakereler ne kadar çabuk başlarsa, normal hayata dönme şansının o kadar artacağını belirtti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Ukrayna'nın müzakere teklifini reddettiğini söylemişti.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@