Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill'den tartışma yaratacak açıklama

Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill "Akıllı telefonlar, Deccal'in aracı" dedi.

Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill'den tartışma yaratacak açıklama
banner432

Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill, akıllı telefonlarının popülaritesinin artmasının 'Deccal'in dönüşüne ortam hazırladığı" uyarısında bulundu. Kirill, "Şeytan, insanlara böyle bir oyuncak vererek çok akıllıca davranıyor" dedi.

İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberine göre, Patrik Kirill Pazartesi günü Ortodoks Noel Bayramı vesilesiyle Rusya Devlet Televizyonu'na bir mülakat verdi.

Patrik Kirill mülakatta, akıllı telefonların hızla yaygınlaştığına dikkat çekti.

Kirill, bu telefonlardan internet bağlanmanın, "insanlığın evrensel düzeyde kontrolüne" zemin hazırladığını söyledi.

'Deccal'in geleceğinin belirtisi'

Rus Ortodoks Kilisesi Patriği, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Tek bir yerden böylesi bir kontrol, Deccal'in geleceğinin belirtisidir. Dünya çapında interneti yönetecek, insanlığı kontrol edecek kişi Deccal'dir.

"Bu, böylesi bir yapının tehlike oluşturduğu anlamına gelir. En azından yakın gelecekte, kıyameti getirmek isteniyorsak, tek bir merkez olmamalıdır."

Patrik Kirill ayrıca insanların, "ellerindeki bir şeyin kölesine dönüşmemeleri konusunda daha dikkatli olmaları gerektiği" uyarısında bulundu.

Daily Telegraph'ın Moskova muhabiri Alec Luhn haberinde, Rus Ortodoks Kilisesi'nin interneti de kullanarak gençleri kendisine daha fazla çekmeye çalıştığını yazdı.

Kilise yetkilililerinin Ekim ayında düzenledikleri bir basın toplantısına ünlü Amerikalı aktör Steven Seagal da katılmıştı.

Rus Ortodoks Kilisesi, Seagal'ın da katıldığı basın toplantısıyla, gençlerin sorunlarıyla ilgilenecek bir konsey oluşturduğunu ve bu konseyin dijital ortamda çok aktif olacağını açıklamıştı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Semih Atik
Semih Atik - 6 ay Önce

Din ve din adamları her yerde aynı. Bilime akla düşman.

Sedat
Sedat - 6 ay Önce

Ne farkları var ki.. diyanet dese filan diyorsunuz.. bilimin işçinin yoksulun yanında olan din adamımı gördünüz.. zırhlı araçla gezecek kadar inançlı!!! bu adamlar.. diyaneti de aynı

Mümin
Mümin - 6 ay Önce

Toplumdaki BATI hayranı DiyanetDüşmanlarına gelsin bu haber.

been
been - 6 ay Önce

cehepe liler ne demiş bu duruma.. ses etmezler bunlara bunların sorunu müslümanlarla çünkü

erhan
erhan - 6 ay Önce

CHPliler sessiz

On
On - 6 ay Önce

Hepsi aynı kafa değilmi

ercan
ercan - 6 ay Önce

Doğru demiş.. Bilimle herşeyi açıklayacağınızı mı sanıyorsunuz siz? Yaratılış başlı başına bilim dışıdır. gerisine bakmaya gerek yok zaten.

Ahmet Tosunoğlu
Ahmet Tosunoğlu - 6 ay Önce

Deccal tek bir merkezden tek bir elden dunyadaki tum gsm ve bilgisayarlarin kontrolunu ele gecirecek ve kaos cikartip fitne ile insanoglunun dusmani olan bir yapi ama mahiyeti henuz bilinmiyor bence papa zirvalamamis hakikati soylemis ama gormek istemeyenler kadar kör duymak istemeyenler kadar sagir olamaz


SIRADAKİ HABER

banner204

banner393