Rus Büyükelçi Yerhov'dan S-400 açıklaması

Rus Büyükelçi Yerhov, S-400'lerle alakalı açıklamada bulundu.

Rus Büyükelçi Yerhov'dan S-400 açıklaması
banner432

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Alexey Yerhov, “Rusya Federasyonu’nun S-400 ile ilgili duruşunda herhangi bir değişiklik yoktur ve değişmeyecektir de. Rusya Federasyonu olarak Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı bir takım sorumluluklar üstlenmiş olmaktayız. Bunları yerine getireceğiz” dedi. 

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Alexey Yerhov, Büyükelçilikte düzenlenen resepsiyonda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yerhov, S-400 ve Amerika’nın F35’e ilişkin yaptığı açıklamalara ilişkin sorulan soruya, “Rusya Federasyonu’nun S-400 ile ilgili duruşunda herhangi bir değişiklik yoktur ve değişmeyecektir de. Rusya Federasyonu olarak Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı bir takım sorumluluklar üstlenmiş olmaktayız. Bunları yerine getireceğiz. Herhangi bir değişiklik söz konusu değildir. Bunun için her iki ülkenin uzmanlarının külfetli çalışmaları gerekecek. Detayları açıkçası benim için de bir soru işareti. Bir takım teknik gruplar bir yerlere gidecek. Hepsi ihtimaller dahilinde. Fakat F35 programıyla ilgili soruyu ABD Büyükelçiliğinin yanıtlaması isabetli olur. Burada Amerika adına konuşacak durumda değiliz. Tekrar altını çizerek söylüyoruz. Rusya üzerine aldığı sorumlulukları yerine getirecek” şeklinde yanıt verdi. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Papa
Ali Papa - 3 ay Önce

Enaz 5 Nato ülkesinde S - 300 var. Bizdede S-400 olacak. Kim üretiyor? Rusya. Natonun kuruluş amacı öncelikli olarak eski Sovyetler birliğine karşı savunma. O birliğin ana merkezi olan Rusya halen aynı zihniyette ve Nato ülkeleri genel anlamıyla Rusyaya karşı Rus silahı alyor. Çok ilginç ve çok manidar.

banner426