banner539

banner526

banner533

banner513

Putin'den BM'de koronavirüs aşısı açıklaması

Putin'den BM Genel Kurulu'nda koronavirüs aşısı açıklaması

Dünya 22.09.2020, 23:19
Putin'den BM'de koronavirüs aşısı açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul toplantısında yaptığı konuşmada korona virüs salgına değinerek, "Rusya, Birleşmiş Milletler’e nitelikli yardımlar sağlamaya hazır. Bu anlamda BM’nin gönüllü olan örgüt ve birim çalışanlarına aşı uygulamasını ücretsiz sağlamak istiyoruz" dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bu yıl koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ilk kez görüntülü konferans yoluyla gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler (BM) 75'inci Genel Kurulu'nda konuştu.

Putin, "Özellikle BM personelinin ve ofislerinin gönüllü aşılaması için aşımızı ücretsiz olarak sunmayı teklif ediyoruz" dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, BM 75'inci Genel Kurulu toplantısında konuşma gerçekleştirdi. Putin, Gamaleya Enstitüsü tarafından geliştirilen Sputnik V aşısını BM personeline ve ofislerine ücretsiz sunmayı teklif etti. Putin şöyle konuştu:

"Koronavirüs, tıpkı herkes gibi Birleşmiş Milletler personelini, genel merkezini ve bölge yapılarını vurdu. Rusya, BM'ye gerekli tüm nitelikli yardımı sağlamaya hazırdır. Özellikle BM personelinin ve ofislerinin gönüllü aşılaması için aşımızı ücretsiz olarak sunmayı teklif ediyoruz. Bu konuda BM meslektaşlarımızdan talepler aldık ve bunlara cevap vereceğiz."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@