banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Kasım Süleymani'nin cenazesinin defni ertelendi!

Bağdat'daki ABD operasyonunda öldürülen Kasım Süleymani için bugün memleketi Kirman'da düzenlenen cenaze töreninde çıkan izdihamda 40 kişi öldü, 213 kişi de yaralandı. Yaşanan izdiham nedeniyle cenaze töreni durduruldu ve defin işlemi ertelendi.

Dünya 07.01.2020, 15:35
Kasım Süleymani'nin cenazesinin defni ertelendi!

ABD operasyonuyla Bağdat'ta öldürülen İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani'nin cenazesi defnedilmek üzere memleketi Kirman'a getirildi.  

Cenaze töreninde yüz binlerce insan, sokak ve caddeleri doldurdu. Cenaze töreninde yaşanan izdihamda 40 kişi hayatını kaybetti, 213 kişi de yaralandı.

İran Acil Yardım Kurumu Başkanı Pir Hüseyin Kulivend, devlet televizyonuna yaptığı açıklamada, cenaze töreninde yaşanan olaylarda çok sayıda kişinin öldüğünü ve yaralananlar bulunduğunu açıkladı.
Ancak Kulivend bu konuda herhangi bir sayı vermedi. Devlet televizyonu ise Kirman'daki cenaze töreni sırasında yaşanan izdiham nedeniyle 35 kişinin öldüğünü, 48 kişinin  yaralandığını duyurdu. 

MEYDANLAR DOLDU
Süleymani için yine çok yoğun bir kalabalığın erken saatlerden itibaren sokak ve meydanları doldurduğu görüldü.

Şehrin bayraklarla kan kırmızı bir renge büründüğü belirtilirken İran halkı bölgede ''Ne teslim ne münazara intikam istiyoruz'' sloganları atıldı.

DEFNİ ERTELENDİ

Yaşanan izdihamın ardından Kasım Süleymani'nin defninin ertelendiği bildirildi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@