banner539

banner526

banner533

banner513

İsrail Gazze'ye saldırdı

İsrail ile Hamas arasındaki 6 aylık ateşkesin süresinin dolmasının ardından Hamaslı militanlar İsrail'e roketli saldırılar başlatmıştı. İsrail Başbakanı Edud Olmert ise Hamas'a saldırıları durdurması için 48 saat süre tanımıştı. Ancak Olmert'in verdiği sü

Dünya 27.12.2008, 13:56 10.09.2018, 11:53
İsrail Gazze'ye saldırdı

İsrail ile Hamas arasındaki 6 aylık ateşkesin süresinin dolmasının ardından Hamaslı militanlar İsrail'e roketli saldırılar başlatmıştı. İsrail Başbakanı Edud Olmert ise Hamas'a saldırıları durdurması için 48 saat süre tanımıştı. Ancak Olmert'in verdiği süre dolmadan İsrail ordusu Gazze Şeridi'ne 30 füze saldırısı gerçekleştirdi. 

EN AZ 140 ÖLÜ

Hamas sözcüsü, saldırıda en az 50 kişinin öldüğünü açıklarken, Filistinli hastane kaynakları saldırıda ölü sayısının 140'ye çıktığını belirtti. Hava saldırısında 200'den fazla kişinin de yaralandığı açıklandı.  Füze saldırısında Hamas polis şefinin öldüğü haberleri geliyor. Hamas sözcüsü Gazze'deki bütün karargahlarının İsrail tarafından vurulduğunu açıkladı.

İSRAİL 30 FÜZE ATTI

İsrail hava kuvvetlerinin bölgedeki hedeflere 30 kadar füze fırlattı. Saldırı Gazze'de büyük hasara yol açarken, Hamas'a ait güvenlik noktalarıyla Gazze limanı zarar gördü.

Kent sakinleri, birçok patlama sesi duyduklarını, kentin çeşitli kesimlerinden duman yükseldiğini ifade etti. Hamas yetkilileri de saldırıda kendilerine ait güvenlik noktalarının hedef alındığını belirtti.Filistinli güvenlik kaynakları ise Hamas'a ait birkaç tesisin yerle bir edildiğini bildirdi.

ŞİMON PERES: "GAZZE ŞERİDİ'NE GİRMEYECEĞİZ"

İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne girmeyeceğini söyledi.

Peres, İsrail'in Gazze'ye yönelik bugün düzenlediği hava saldırılarından önce Suudi Eş Şark El Avsat gazetesine verdiği demeçte, "Savaş olmayacak. Gazze'ye girmeyeceğiz, roket saldırılarını durdurmanın başka yolları var" dedi.

İsrail Cumhurbaşkanı, "Gazze'yi geri dönmek için terk etmedik" diye konuştu.

Peres'in demeci gazetede bugün yayımlandı. İsrail'in Gazze'ye yönelik bu sabah başlattığı hava saldırısında 140'tan fazla kişinin öldüğü bildirildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@