Esed'e Rusya şoku !

 Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye lideri Beşşar Esed’in görevi bırakması halinde kendisine sığınma hakkı verilmeyeceğini açıkladı. RIA Novosti ajansının haberine göre Lavrov, bir gazetecinin Esed’e sığınma hakkı verilip verilmeyeceğini sorması

Dünya 28.09.2012, 15:17
Esed'e Rusya şoku !

 

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye lideri Beşşar Esed’in görevi bırakması halinde kendisine sığınma hakkı verilmeyeceğini açıkladı.
 
RIA Novosti ajansının haberine göre Lavrov, bir gazetecinin Esed’e sığınma hakkı verilip verilmeyeceğini sorması üzerine, "Hayır, sığınma hakkı vermeyeceğiz" dedi.
 
Lavrov, ülke ismi vermeden, "Daha önce söylediğim gibi, Esed Suriye’nin kuzeybatısındaki diğer ülkelerin dostuydu" diyerek bu ülkelerin sığınma vermesi gerektiğini ima etti.
 
Esed’e görevi bırakması yolunda hiçbir telkinde bulunmayacaklarını söyleyen Rus dışişleri bakanı, "Esed’in vazgeçilmez olmasından dolayı değil. Suriye demokratik, özgür ve azınlıklara saygılı olduğu sürece bu ülkeyi kimin yönettiği bizi ilgilendirmez" dedi. Suriye’deki krizin dini bir savaşa dönüşmesi ihtimali bulunduğunu belirten Lavrov, kendilerini en çok korkutan senaryonun da bu olduğunu söyledi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@