Almanya'dan Türkiye'ye Avrupa Birliği tehdidi

Almanya'dan üst düzey bir yetkili Türkiye'yi referandumla tehdit etti. Evet çıkması halinde Avrupa Birliği müzakerelerine son verileceğini beyan etti.

Dünya 20.03.2017, 14:52 20.03.2017, 15:32
Almanya'dan Türkiye'ye Avrupa Birliği tehdidi
Alman Federal Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Norbert Röttgen de dün akşam ARD'de katıldığı bir televizyon programında Türkiye'nin başkanlık sistemine geçmesi durumunda AB ile üyelik müzakerelerinin sona ereceği uyarısında bulundu.

Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) milletvekili Röttgen, Türklerin referandum öncesi planlanan Anayasa reformunun şimdiki Cumhurbaşkanı'nın çıkarına olduğunu ve aynı zamanda Türkiye'nin AB ile ilişkilerinin de oylandığını bilmesi gerektiğini söyledi. Röttgen, Türkiye'yi liberal demokrasiden uzaklaştıracak olan değişikliklerin AB ile uyumlu olmadığını da ifade etti.

Avrupa Parlamentosu Yeşiller Grubu Başkanı Ska Keller de "tartışmaları göstermelik bulduğunu ve hayır oylarının yüzde 50'nin üzerinde olduğu Türkiye'deki muhalefetin desteklenmesi gerektiğini" belirtti. Keller, Erdoğan'a karşı en etkili cevabın gümrük birliğinin genişletilmemesi, Türkiye'ye silah satışının durdurulması ve ekonomik yardımlara son verilmesi olacağını sözlerine ekledi. 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
adnan 4 yıl önce
bak diyene sen git pkk ya yonetici ol siz sadece kendi cikarinizi dusunursunuz yane sen turkiyeyi sevdiginden deyil kaybedecek lerinizden korkuyorsun pkk tetikcisi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@