banner491

Almanya'dan çarpıcı iltica raporu - Eğitimliler Türkiye'den...

Almanya'ya iltica başvurusu yapanlardan eğitim düzeyi en yüksek kişiler Türkiye'den oldu.

Almanya'dan çarpıcı iltica raporu - Eğitimliler Türkiye'den...
banner432

Almanya'da Federal Göç ve Mülteci Dairesi (BAMF), Almanya'ya Türkiye'den iltica başvurusunda bulunanların yarısından fazlasının üniversite eğitimi aldığını gösteren bir rapor yayımladı.

"İltica başvurusunda bulunanların potansiyeli" adlı rapora göre, bu başvuruyu yapanlar arasında İran ve Türkiye'den gelen kişilerin diğerlerine göre eğitim düzeyi çok daha yüksek.

Ayrıca çalışma, 2018'de Türkiye'den Almanya'ya iltica talebi ile gelenlerin eğitim düzeyinin bir önceki yıla göre de arttığını gözler önüne serdi.

ORAN YÜZDE 46'DAN 59.3'E YÜKSELDİ

2017'de Almanya'da iltica başvurusu yapan Türkler arasında üniversite eğitimi almış olanların oranı yüzde 46 iken bu oran 2018'de yüzde 59.3'e yükseldi. İranlılar için de durum benzer. 2017'de İran'dan Almanya'ya iltica için başvuranlardan yüzde 42.6'si üniversite eğitimi almış kişiler ve 2018'de bu oran 47.5'e çıkıyor.

İltica başvurusunda bulunanlar arasında üniversiteye en çok gitmiş üçüncü grup ise Suriyeliler, ancak Türkiye ve İran'ın oldukça gerisinde kalıyor.

Almanya'dan sarsıcı iltica raporu - Eğitimliler Türkiye'den...

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2019, 13:04

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Suat T
Suat T - 4 ay Önce

Sebep olanlar utanır mı sizce ?

yakun
yakun - 4 ay Önce

Bu haberden anlaşılan o ki; Türkiye' de ki eğitimli insanlar; fert başına düşen milli gelirin Avrupa ülkelerini geçmiş olmasından, insan haklarına verilen değerden, hukukun üstünlüğü ilkesinin son derece adil uygulanmasından, tek adam rejimi olmayışından rahatsız oluyorlar ki Alman' ya iltica ediyorlar. İşte tüm bunlar için Almanlar bizi kıskanıyor. Tabi ki yerse........

Arafilboylu
Arafilboylu - 4 ay Önce

Adamlar vatan haini kaçıyorlar SEN DİYORSUN SEBEP OLANLAR UTANSIN önce oku

Metin Ozhan
Metin Ozhan - 4 ay Önce

Gitsinler bence burada bir gelecek yok onlara orada asgari ucret de alsalar en azindan bir is bulup karinlarini doyururlar.

yasar
yasar - 4 ay Önce

bu durum iyimi kötümü

malumun ilanı
malumun ilanı - 4 ay Önce

haberi yaparken neden şaşırdınız khk lılar ve son 4 yıldır zulme maruz kalanlar ülkede demokrasi hukuk insan hakkımı kaldı ekonomi bitik insalara geleceğe dair umut kalmadı yetişmiş insan göçü

Ünal söğüt
Ünal söğüt - 4 ay Önce

Neye sebep olanlar utansın. İltica hangi sebeplerden dolayı yapılır. Vatan haini oldukları için başka ülkenin Türkiye düşmanlarının kucağına oturup ülkesine ihanet için çalışır. Okumuş kısmına gelince alayı fetöcü vatan hainleri bunlar sıranın kendilerine geleceğini anlayınca köpeklik etmeye hainlik etmeye şerefsizlik etmeye devam edebilmek için kendilerine kemik verebilecek Almanya nın kapısında havlarlar.

banner441

banner472