Almanya'dan Bakan Bozdağ'ın konuşmasına yasak!

Almanya'nın Gaggenau Belediyesi, Almanya'da yaşayan Türklerle buluşacak olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın buluşma toplantısını otopark sorunu yaşanacağını ileri sürerek iptal etti.

Dünya 02.03.2017, 17:14 02.03.2017, 17:31
Almanya'dan Bakan Bozdağ'ın konuşmasına yasak!

Almanya'nın Stuttgart yakınlarındaki Gaggenau Belediyesi, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın perşembe akşamı için planlanan Türk vatandaşlarıyla buluşma toplantısını iptal etti. İptal gerekçesi olarak "Çok fazla dinleyici bekleniyor. Otopark ve girişi bunu kaldırmaz" denildi.


Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) Gaggenau kentinde düzenleyeceği toplantı iznini belediye iptal etti. Toplantıda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ konuşma yapacaktı.

Almanya'da, gazeteci Deniz Yücel'in İstanbul'da tutuklanması ardından hükümetin ülkede kampanya yapmasının engellenmesi yoğun şekilde tartışılıyordu.

Anamuhalefet Sol Parti, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın konuşma yapmasının yasaklanmasını talep etti. Gaggenau kenti belediyesi önce toplantının UETD'nin Rastatt Şubesi kuruluş toplantısı olduğunu açıkladı.

Ülke içinden gelen baskılar üzerine Gaggenau Belediyesi resmi bir açıklama yaparak, Festhalle Bad Rotenfels salonunda yapılacak toplantıyı iptal ettiklerini resmen açıkladı.

"OTOPARK YETERSİZ" BAHANESİ SUNULDU

Açıklamada şöyle denildi: Bugün akşam UETD'nin Gaggenau'da kuruluş toplantısı yapılacaktı. Toplantı için Bad Rotenfels salonu tutuldu. Bu toplantıya Türkiye Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın da misafir konuşmacı olarak katılacağı haberi üzerine tüm ülkede yoğun bir medya ilgisi oluştu. Belediye, toplantıya ziyaretçi akını yaşanacağını tahmin ediyor ve Bad Rotenfels Salonu otoparkı ve girişi bu kadar kalabalığı kaldıracak kapasitede değil. Bu nedenle Gaggenau Belediyesi UETD'ye verdiği salonun iznini iptal etmiştir. Toplantının bir başka yerde yapılıp yapılmayacağı bilgimiz dışında.

 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (10)
Memati 4 yıl önce
Anti demokratik uygulamalar yapilan hukuksuzluklar disaridaki itibarimizi yerle bir etti yazik ulkeme yazik cok uzuluyorum koskoca bakanimizi adam yerine koymuyorlar
HALIM 4 yıl önce
TURKIYEDE DEMOKRASIMI VAR?
TURKIYEDE ADALETMI VAR?
SAYIN BOZDAG ONCE KENDI ULKESINE BAKACAK .DAHA SONRA KAPISININ ONUNE VE DAHA SONRA KOMSUSUNA .IKI YULULUK INSANOGLUNA YAKISMAZ .ALLAH AKIL DIYE BIR SEY VERDI . ONU KULLAN VE DUSUN YORUMLA ARASTIR DEDI.MUALESEF BIZDEKI AKIL KIC MINDERI YERINE GECIYOR.
SALİH 4 yıl önce
İŞTE İKİ YÜZLÜ ALMANYA
doğan yıldız 4 yıl önce
iyi de sizde hayır diyenlere her türlü yasağı getiriyorsunuz. karşı görüştekileri engellemek için her şeyi yapıyorsunuz. iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batırmalı...
nihat 4 yıl önce
Yani Almanya bilmiyormu bakanin niye geldigini,evet propagandasina geliyor,bizim dertlerimizi dinlemeyemi geldigini zannediyorsunuz.
Hasan Öztürk 4 yıl önce
Ikinci Vatanımızı Türkiye siyasetine alet etmeyin.
Mustafa salih 4 yıl önce
Ya demokrasi ya demokrasi.gerisi bizi boğar.Türkiye bütün dünyada gözden düşdü
Hakan Alemdar 4 yıl önce
Sizde aynısını yapın mesela Almanyanın ülkemizde üssü var Orta Doğuya müdahale etmek için asker barındırıyor, sizde yasak getirin görsünler kiminle dans ettiklerini
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@