alexa metrics

banner536

Afgan gazeteci: Ülkem Atatürk'ü dinleseydi...

Afgan Gazeteci Nazira Karimi, Pentagon sözcüsüne "Cumhurbaşkanım nerede" diye sormasının ardından bu kez de Mustafa Kemal Atatürk sözleriyle gündeme oturdu.

Dünya 19.08.2021, 09:29

Taliban'ın Afganistan'a girmesinin ardından 90'lı yılları yaşayan gazetecilerden de art arda dikkat çeken sorular geliyor. Daha önce NATO'nun Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in Afganistan hakkında düzenlediği basın toplantısında "Lütfen Taliban'ı tanımayın" sözleriyle gündeme oturan Afgan gazeteci Lailuma Sadid'in ardından bu kez de Nazira Karimi, Pentagon sözcüsüne "Cumhurbaşkanım nerede" diye sorarak gündem oldu.

CANLI YAYINA DAMGA VURAN ATATÜRK SÖZLERİ
En çok konuşulan isimlerin başında gelen gazeteci, CNN Türk'e canlı yayında röportaj verdi. Karimi'nin canlı yayın sırasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'le ilgili kullandığı sözler dikkat çekti.

Karimi "Keşke liderlerimiz Atatürk'ü daha çok dinleseydi. Onun sözlerini dinleselerdi ülkemiz bu durumda olmazdı" ifadelerini kullandı.


Yorumlar (5)
Trabzonlu 6 ay önce
Türkiyede bulunan beyinleri samanla dolu kafalara bu açıklama örnek olsun.. O zihniyetleri savunanları şimdiki afganistana davet ediyoruz.
katakulli 6 ay önce
ATATURK gibi buyuk deha liderler ancak yulyilda bir gelir . oda TURK lere gelmistir . bunu diyen churcill
Arsinli 6 ay önce
Yorumları beğenmeyen be kara cahiller amacınız taliban zihniyeti ise bu toprakları terk edin.. Bu ülke sizin zihniyetiniz asla olmayacak. O küçük beyinlerinizdeki düşünceleri buraya yazında öğrenelim.
katakulli 6 ay önce
bir ulus yratmak icin koklu kulture ve bagimsizlik ruhuna sahip olmak lazim , dun abd ile taliban el ele idi , bugun yine el ele . amerikanin umurunda degil LAIK ve ATATURK gibi bir liderinizin olmamamasi . amerika binecegi essege ot verir .
O k u r 6 ay önce
Bunu CHP'lilere anlat. Onlar Türkiye'yi beğenmiyor...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@