banner556

ABD, Pfizer ve BioNTech'in aşısına onay verdi

ABD Pfizer ve BioNTech'in geliştirdiği aşıya onay verdi.

Dünya 08.12.2020, 17:07 08.12.2020, 17:19
ABD, Pfizer ve BioNTech'in aşısına onay verdi

ABD Gıda ve İlaç Dairesi, Pfizer ve BioNTech'in geliştirdiği Kovid-19 aşısının kullanımına onay verdi.

Dünyada ilk kez İngiltere'de yaygın kullanımına onay verilen, Türk bilim insanları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci'nin kurucusu olduğu Alman biyoteknoloji firması BioNTech'in Amerikan ilaç şirketi Pfizer ile geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı bugün ilk kez İngiltere'de kullanılmaya başlamıştı.

ABD Gıda ve İlaç Dairesi tarafından onay alan almasının ardından aşının kısa süre içerisinde ABD'de de kitlesel bir biçimde kullanılması bekleniyor.

Yorumlar (4)
Hakan 2 ay önce
Her ülke onay Verdi..avrupadaki baskanlar artik bu virusu maske takarak cikma yazagi getirerek durduramayacaklarina karar verdiler ve biontech ilaci haftaya yürülüge girecek sadece türkiye öbür ülkelere göre cok geride malesef vatanimiza onay gelene kadar üc yil daha sürer daha ne kadar insan ölsün hemen bu dakikada onay cikmali kimse ölmesin.avrupa onay verdi cok sükür
Hüsmen 2 ay önce
Şapkamızı önümüze koyalım; biz bir ABD, bir İngiltere, bir Almanya... değiliz. Eğer bu ülke yöneticileri risk alıp kendi halkına aşıyı vuruyorsa, bizim o aşıyı kesin vurdurmamız lazım. Maske ile filan olacak iş değil bu. Bizim millet dinlemez.

Saçma sapan sebeplerle ( Yok kısır yapıyor, yok çip takacaklar v.b. ) bu işi daha da yokuşa sürmemek lazım. Gelen ilk aşıyı ( Onay almış ) olmamız lazım. Aşının vatanı olmaz.
SÜRMENELİ 2 ay önce
nekadar insan sağlığına değer veriliyor aşıdan belli söyleyecek başka bir şeyimiz yok oy zamanı söyleyeceğiz
Trabzonlu 2 ay önce
hanki aşıyı vurulacağız cinmi yoksa türkün bulduğu aşıyımı yazıklar olsun

Gelişmelerden Haberdar Olun

@